Son dönemde fay hatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Türkiye'nin dört bir yanında irili ufaklı depremler yaşanıyor. Bugün (2 Haziran Pazar) sabah erken saatlerde de Marmara Denizi ve Ege’de 3 büyüklüğünde sarsıntılar kaydedildi.

Çanakkale Savaşlarından kalma mayın imha edildi (TIKLA İZLE) Çanakkale Savaşlarından kalma mayın imha edildi (TIKLA İZLE)

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) verilerine göre; saat 04:19’da merkez üssü Ege Denizi, İzmir Karaburun açıkları olan bir deprem meydana geldi. İlk olarak 3,3 olarak bildirilen hareketin büyüklüğü daha sonra ise 3,1 olarak güncellendi. Derinlik 2,7 kilometre şeklinde aktarıldı. Yer yüzüne bir hayli yakın bu sarsıntı bölgede hissedilmezken herhangi bir paniğe de yol açmadı.

Saatler 06:59’u gösterdiğinde ise bu kez Marmara Denizi’nde bir deprem kaydedildi. Merkez üssü Bursa Mudanya açıkları olarak bildirilen sarsıntının büyüklüğü 3,0 olarak ölçüldü. Bu yer hareketinin derinliği ise 10 kilometre olarak Kandilli Rasathanesi verilerine yansıtıldı.

Muhabir: Veysel Akın Salkın