Çanakkale Belediyesi ekipleri Kurban Satış ve Kesim Alanında hazırlık çalışmaları gerçekleştirdi. Konuyla ilgili Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Kentlilerimizin sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kurban alım ve kesim işlemlerini yapabilmesi amacı ile Çanakkale Belediyesi tarafından Kurban Satış ve Kesim Alanındaki hazırlık çalışmaları devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi tarafından altyapısı hazırlanmış olan İsmetpaşa Mahallesi Metin Oktay Caddesi üzerindeki (Eski Beton Santrali mevkii) Kurban Satış ve Kesim Alanında kentlilerin güvenli bir şekilde kurbanlıklarını alabilmeleri ve kesim işlemlerini yapabilmeleri amacı ile alanda gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, yabani otların temizliği, hizmet binası ve kesim alanı temizliği, yağmur suyu ızgaralarının temizliği gerçekleştirildi.

Öte yandan alandaki düzenin sağlanabilmesi amacı ile peron ve yol çizgileri de çekildi. Temizlik ve hijyen amacıyla önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemlerinin ardından alan kentlilerin hizmetine açılacak.

Bölgede düğün salonu inşaatı hızla devam ediyor Bölgede düğün salonu inşaatı hızla devam ediyor

Kurban Satış ve Kesim Alanında yürütülen çalışmaları Belediye Başkan Yardımcısı Emrah Eroğlu da yerinde inceleyerek, gerçekleştirilen ve planlanan faaliyetlere ilişkin yetkililerden bilgi aldı.”

Kaynak: Haber Merkezi