Olay, 26 Aralık tarihinde İsmetpaşa Mahallesi'nde, bir masaj salonunda meydana geldi. İddiaya göre, masaj salonuna gelen R. A. ile masaj salonu çalışanı B. A. arasında nedeni henüz belli olmayan bir tartışma çıktı. R.A. yanında getirdiği iddia edilen kezzabı kadının yüzüne attı.

Genç kadının çığlıkları sonrası olay yerine ihbar üzerine sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından B. A. Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi'nde tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Ezine’de gözaltına alınan R. A., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. B.A.’nın yüzüne kezzap atarak yaralayan şahıs, 3 Aralık'ta sosyal medya hesabından 'Sevdiğinin yüzüne kezzap attı' başlığıyla video paylaştığı ortaya çıktı.

R. A. hakkında, ‘canavarca hisle silahla kasten yaralama’ suçundan B.A.’ya karşı ve olay ikiliyi ayırmaya çalışan T. Y.’ye karşı ‘basit yaralama’ suçundan 2’nci Sulh Ceza Hakimliği’nde dava açıldı. Davanın ilk duruşması görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık R. A., SEGBİS sistemiyle katılırken, müşteki B.A. ve T. Y. duruşma salonunda hazır bulundu.

Kafasından vurulmuş olarak bulundu Kafasından vurulmuş olarak bulundu

Duruşmadaki savunmasında R.A., “2 yıldır aynı masaj salonuna gidiyorum. Olaydan 5 ay önce B.A.’dan seans almaya başladım. Aramızda duygusal bir yakınlık oldu. Olaydan önce bir arkadaşım B.A.’nın bir başka erkeklerle dans ettiği videoyu gösterdi. Olay günü masaj salonuna gittim. Poşet içinde getirdiğim asidi mesaj salonu sahibinin işlerinde kullanmak için getirdim. Bodrumda bulunan mermerlerin üzerine bir damla damlattıktan sonra sulanması gerektiğini fark ettim ve üst kata çıktım. Üst kata çıktığımda B.A.’ya onunla konuşmak istediğimi söyledim. Bir odada konuşmaya başladık. Asit dolu şişe yanımda değildi. Onlara arkadaşımın gösterdiği görüntüleri sordum ve tartışmaya başladık. Tartışmadan sonra odadan çıkarken orada çalışan 2 kadın üzerime doğru gelince panik yaptım. Ben de asit dolu şişeyi alarak yüzüne doğru boşalttım. Paniklediğim için böyle bir olay gerçekleşti. Pişmanım” dedi.

Sanığın bu ifadesi üzerine hakim sanığın mahkemedeki ifadeleriyle savcılık ve emniyetteki ifadelerinde çelişkiler bulunduğu, önceki ifadelerinde sanığın kezzabı B.A.’yı korkutmak amacıyla yanında getirdiğini söylemesi üzerine sanık, “Olayın şokuyla kendimde değildim. Ne söylediğimi bilmiyordum” şeklinde karşılık verdi.

R. A. ile olaydan 5 ay önce müşteri, çalışan olarak tanıştığını ifade eden müşteki B. A., “Bir süre sonra kendi benimle duygusal olarak yakınlaşmak istedi. Bunun mümkün olamayacağını söyledim. Saplantılı bir şekilde ısrara devam edince kendisine hizmet vermek istemedim. Bunun üzerine işletmeye fazla para teklif ederek seans almak istiyordu. Olay günü benimle konuşmak istedi. Ben de müşterilerin yanında tatsızlık çıkmasın diye kabul ettim. Bana görüntüleri sordu, ‘neden böyle bir şey’ yaptın diye sordu. Ben de benim hayatıma karışamayacağını söyledim. Bunun üzerine ‘şimdi görürsün kim olduğumu. Senin yüzünü tanınmayacak hale getireceğim’ diyerek bodrum katına bıraktığı asidi aldıktan sonra saçımdan tutarak yüzümü çevirip suratıma doğru bütün asidi boşalttı. Olaydan sonra 1 ay boyunca tedavi gördüm. Tedavi sürecinde çok zorlandım. Psikolojim çok bozuldu. Sürekli rüyalarıma olay anını görüyordum” diye konuştu.

Müşteki T. Y.’nin de dinlenmesi ardında hakim, R.A.’nın tutukluluk halinin devamına karar verirken, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 1 Ağustos tarihine erteledi.

Kaynak: İHA