‘’Türkiye’nin yeni bir yönetim anlayışına ihtiyacı var’’

?CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığında partiye katılanlara rozet takma töreni yapıldı. Törene Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte ve partililer katıldı.

707
‘’Türkiye’nin yeni bir yönetim anlayışına ihtiyacı var’’

Rozet takılanlar arasında, İYİ Partinin kurulduğu ilk günlerde Çanakkale’de örgütlenmesini sağlayan ve partinin kurucu il başkanı İrfan Dehmen de yer aldı. Törende konuşan Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek; “Ekonomi, eğitim, adalet, dış politika ve toplumsal barış olan temel sorunlarımız her geçen gün ağırlaşıyorsa vatandaşın sırtına her geçen gün daha da yük biniyorsa tabi ki seçim olmalı. Çünkü mevcut iktidarın temel sorunları çözebilme kabiliyeti yoktur. Onun için Türkiye’nin yeni bir yönetim anlayışına ihtiyacı var” dedi.
Rozet Takma Törenin ilk değerlendirme konuşması yapan Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte “2021 yılını içimizde ki geleceğe dair umutla uğurladık, 2022 ye merhaba dedik.  1 Ocak 2022 gününden bir çoğumuzun beklediği sağlık, mutluluk, huzur, barış gibi şeylerdi. Kötü anıları geride bırakmaktı. Ancak öyle olmadı. 1 Ocak gününe zamlarla kurulu bir tuzağa uyandık. Tuzak diyorum çünkü bu zamların enflasyona yansımaması için resmen planlı ve programlı şekilde halkın cebindeki son parasına operasyon düzenlediler. Bunun adı bu yüzden tuzaktır, aymazlıktır, utanmazlıktır. Hem de Cumhuriyet tarihinin en büyük zamları ile. Yani AKP kendine yakışanı yaptı! Yoksa yadırgardık. Motorlu taşıtlar vergisinden, elektriğe, doğalgazdan, akaryakıta, iğneden ipliğe kadar her alana yansıyacak, zamları halkımıza yine reva gördüler.  Kısaca AKP yönetememesinin, becerisizliğinin faturasını yine mazlum halka kesti” diye konuştu.
‘’ÜLKEMİZ BU KADAR BASİRETSİZ BİR YÖNETİMİ KESİNLİKLE HAK ETMİYOR.’’
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek de “Bugün halkın gerçek gündemi işsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı, Biliyorsunuz TÜİK yine hayali bir enflasyon programı açıkladı.  Tabi ki Sarayın bir kurulu haline geldi.  Hep söylüyoruz, halka yanlış bilgi vermek suçtur ve bu suçu işlemeye devam ediyorlar. Ama biz de bunları kararlıkla takip etmeye devam edeceğiz.  Sarayda ekmek elden su gölden her şey bedava. Ama vatandaş markete, pazara gittiğinde gerçek enflasyonu yaşıyor. Onun için gerçeğin üzerini örtmek mümkün değildi.  Diğer taraftan Bağımsız İktisatçı Grubu o da günlük bir enflasyon rakamı açıkladı. Açıkladıkları enflasyon %82, diğer tarafta TÜİK Tarafından açıklanan %36’lık enflasyon. Ülkemiz bu kadar basiretsiz bir yönetimi kesinlikle hak etmiyor.  Bugün ülke derin bir yoksulluk ile karşı karşıyayken devletin kurumları gerçekleri halktan gizleyemezler.  Ama biz bunları çözeceğiz.  Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı Adayı olacak ve bundan sonra hızla reformlara başlayacağız” şeklinde konuştu.
‘’Biz de derhal seçim diyoruz. Bunu vatandaş için, esnaf için, çiftçi için istiyoruz’’ diyen Muharrem Erkek, ilk seçimde iktidar olacaklarının da altını çizerek “Bu yaşananlar Ülkemizi Kaderi değildi.  Bugün zam yapmaktan başka bir şeyi kalmayan bir iktidar, bir şey yapamıyorsa yapmaları gereken tek bir şey var. O da bütün demokratik ülkelerde olduğu gibi istifa etmek.  Biz de derhal seçim diyoruz. Bunu vatandaş için, esnaf için, çiftçi için istiyoruz.  Bugün vatandaşlar Asgari ücret zammını istemiyoruz, yeter ki zamları geri alsınlar.  Bu tabloyu millet ittifakı olarak değiştireceğiz.  Millet İttifakı her geçen gün büyüyor.  Demokrasiye ve Hukukun üstünlüğüne inanan milyonlarla bu tabloyu ilk seçimde değiştireceğiz” diye devam etti.
“YENİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞINA İHTİYACI VAR”
Erkek “Türkiye’nin her köşesinde her gün sokaktayız ve vatandaş sandığın gelmesini istiyor.  Bugün Türkiye yönetilmiyor savruluyor.  Temel sorunlarımız olan ekonomi, eğitim, adalet, dış politika ve toplumsal barış olan temel sorunlarımız her geçen gün ağırlaşıyorsa vatandaşın sırtına her geçen gün daha da yük biniyorsa tabi ki seçim olmalı. Çünkü mevcut iktidarın temel sorunları çözebilme kabiliyeti yoktur. Onun için Türkiye’nin yeni bir yönetim anlayışına ihtiyacı var” dedi.
‘’BUGÜN DEVLETİ ÇÜRÜTEN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ’’
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜİK ve Millî Eğitim Bakanlığından randevu alamaması “Bir Hukuk devletinde ki Türkiye’yi bir Hukuk devletinden çok uzaklaştırdılar maalesef.  Yurttaşların bilgi edinme hakkı vardır. Tüm kamu kurum ve kuruluşlar da vatandaşlara bilgi vermekle yükümlüdür.  Bir kamu kurumuna herhangi bir yurttaş gittiğinde bilgi vermek zorundasınız, sorularına da cevap vermek zorundasınız.  Hele hele Ana Muhalefet Partisinin Lideri gidiyor, Milletin temsilcilerine devletin ve kamu kurumlarının kapılarını kapatmak, milletin yüzüne bu kapıları kapatmak demektir.  Biz Milletimize bazı gerçekleri göstermek için bunları yapıyoruz.  Yapmaya da devam edeceğiz ve milletimiz de gerçeği görmüş olacak. Bugün devleti çürüten bir iktidarla karşı karşıyayız.  Buna ilk seçimde hep birlikte dur diyeceğiz” dedi. 
‘’MİLLET İTTİFAKININ TÜRKİYE’NİN ÜZERİNE ÇÖKEN BU KARANLIK BELAYI, YOK EDECEĞİNE İNANIYORUM’’
Yapılan Konuşmaların ardından yeniden Cumhuriyet Halk Partisine dönen İrfan Dehmen’e Rozeti takıldı. Dehmen’in üyelik rozetini Belediye Başkanı takdim etti. Yapılan Rozet Takma töreninde bir açıklama yapan İrfan Dehmen ise “Bundan yaklaşık 15 yıl önce  siyaset hayatına başladığım zaman, yine siyasete girmeme vesile olan  Belediye Başkanımız Ülgür Bey ve Genel Başkan Yardımcımız Muharrem Erkek gibi beni Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katan bu iki değerli isimdi.  Bugün yeniden partime, yuvama geri dönüşüme vesile olan, bu sürecin işleyişinde büyük etkileri olan bu insanlara teşekkür ederim.  Millet İttifakının Türkiye’nin üzerine çöken bu karanlık belayı, yok edeceğine inanıyorum.  İYİ Partiden ayrılmış olmam, o arkadaşlarla tamamen farklı görüşlere sahip olduğumuz anlamına gelmez.  Birçok temel değerde hala aynı fikirleri düşündüğümüz insanlar.  Her iki genel başkanın da mücadelesine biz de Çanakkale’den elimizden geldiğince mücadele etmeye çalışacağız” dedi.  Yapılan rozet takma töreninde İrfan Dehmen’in yanı sıra rozeti takılan bir başka isim ise Çiftlikdere köyünde çiftçi olan Ali Ayaz Oldu. Çiftçi Ali Ayazın rozetini de Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Taktı.

İbrahim Akın KAZANCI

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.