Doğu Biga Madencilik’ten 111 Yeni Öğrenci Bursu

Doğu Biga Madencilik, şirketin burs programı kapsamında paydaş köylerde eğitim gören 111 öğrenciye daha karşılıksız burs sağladığını açıkladı.

2238
Doğu Biga Madencilik’ten 111 Yeni Öğrenci Bursu

Doğu Biga Madencilik, şirketin burs programı kapsamında paydaş köylerde eğitim gören 111 öğrenciye daha karşılıksız burs sağladığını açıkladı.
 
Şirketin burs programının başladığı 2012 yılından bu yana toplamda 712 eğitim bursu sağlanmış oldu. İlköğretim-üniversite aralığında eğitim gören öğrencilere yıllık olarak sağlanan burs imkanı sevinçle karşılanırken, Doğu Biga Madencilik, yöredeki öğrencilerin hayallerine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.  2010 yılında beri bölgede faaliyet gösteren ve madencilik anlayışının merkezinde ‘bölgeyle sosyal uyum’ prensibini benimseyen Doğu Biga Madencilik, Türk kültürü ve yörenin geleneklerine uyum içerisinde paydaş köylerle dayanışma ruhunu sergiliyor. Covit-19 sürecinin, farkındalık ve duyarlılıkları tetiklediği bu günlerde her zamankinden fazla dayanışma sergilenmesi gerektiğinin bilinciyle hareket eden şirket, burs programının yanı sıra bölgedeki okulların tadilatı ve eğitim materyali gibi ihtiyaç duyulan her konuda bölge halkına katkılar sunuyor. 2010 yılından bu yana, tamamı paydaş köylerle istişare edilerek bölgedeki yaşam kalitesini ve yerel ekonomiyi geliştirmeye katkıda bulunan çeşitli girişimlere destek veren Doğu Biga Madencilik, bu yatırımların devam ettiriyor.
 
Çanakkale’ye ve ülkemize değer katma sözünün arkasında duranr ve bu yöndeki çalışmalarına ara vermeden devam eden Doğu Biga Madencilik’in bölgeye sağladığı destekle ise şöyle;
 
? Yöre köylerine temiz, sürdürülebilir su sağlayacak bir göletin inşası
? Sağlık Konteynırı
? Eğitim ve öğretim fırsatlarının desteklenmesi
? Geleneksel köy hayırları, yerel önemli gün ve etkinliklere katkı
? Yerel spor takımları ve milli atletlere sponsorluk sağlanması
? Köylerde alt yapı ve üst yapı çalışmalarının desteklenmesi
? Ulaşım altyapısının desteklenmesi
? Geri dönüşüm konteynırlarının köylere yerleştirilmesi
? Yangın önleme ekipman desteği
? 2012 yılında 14.000 ağaç dikilerek Hatıra Ormanı kurulması


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.