Reklam

Eski hastane taşınacak mı, taşınmayacak mı? Açıklama geldi…

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi hizmet binasında bulunan servislerin yeni binaya taşınmasıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi.

4798
Eski hastane taşınacak mı, taşınmayacak mı? Açıklama geldi…

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi hizmet binasında bulunan servislerin yeni binaya taşınmasıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi.

İl Sağlık Müdürlüğü açıklamasında; “Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, halkımıza daha kaliteli, etkili,  sürdürülebilir, tıbbi bakımdan ileri teknoloji ile donatılmış, hasta ve çalışan güvenliğini, konforunu önde tutan modern bir hastane olarak planlanmış, inşaatı tamamlanarak Çanakkale halkının hizmetine sunulmuştur. İnşaatın tamamlanmasından sonra şehir merkezinde bulunan eski hastanede hizmet veren birimlerin iş yükü, hasta sayıları, hizmet için gerekli fiziki ihtiyaçları, diğer birimler ile ortak çalışma ve benzeri kriterlere göre taşınacak ve kalacak birimlerin planlaması yapılarak taşınma işleminin 1. aşaması 22 Ekim 2017 tarihinde tamamlanmış ve taşıması tamamlanan birimler Yeni Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başlamıştır. Yapılan planlama neticesinde şehir merkezinde bulunan eski hizmet binasında ayaktan hastalara hizmet vermek için her branştan en az 1 tane olmak üzere poliklinik açık bırakılmış, yatan hastalara yönelik olarak; Psikiyatri, Fizik Tedavi, Göz Hastalıkları, Dermatoloji yataklı servisleri hizmet sunmaya devam etmiştir. Şehir Merkezinde bulunan eski hizmet binasının gerek fiziki koşullarının sınırlılığı, gerekse elektrik, su ve benzeri tesisatlarının yetersiz ve eskimiş olması yeni teknoloji ile sağlık hizmeti sunumu için yetersiz kalmaktadır. Ayrıca iki ayrı binada hizmet verilmesinin daha etkili ve verimli sağlık hizmeti sunumunun temel taşı olan personelin planlaması için sorunlar yarattığı, eski binada yatarak sağlık hizmeti alan vatandaşlarımızın yeni binada bulunan birimlerden ve yüksek teknolojili cihazlardan yararlanmada aksaklıklar yaşanmasına neden olduğu değerlendirilmiştir. Bu bağlamda; geçen 2 yıl süre içinde yeni hizmet binasında mevcut birimlerin hizmet sunumlarının kalitesi ve etkililiğini en üst düzeyde tutacak şekilde yerleşimin tamamlandığı görülmüştür. Yeni hastane binası içinde eski binada kalan yataklı servislerin taşınarak, bu servislerden hizmet alacak vatandaşlarımızın tamamı özel nitelikli, banyolu ve tuvaletli odalarda kaliteli ve modern bir sağlık hizmeti alabileceği servisler için müdürlüğümüz idarecileri ve teknik personelinin çalışmaları ve Bakanlığımız kalite ve hizmet sunum kılavuzları çerçevesinde düzenlemeler yapılarak hizmet sunumu için gerekli fiziki alanlar planlanmış ve hazırlanmıştır. Yeni hizmet binasında hazırlanan alanlara halkımıza daha kaliteli ve modern, hasta ve çalışan güvenliğini, konforunu önde tutan sağlık hizmeti sunmak üzere Psikiyatri, Fizik Tedavi, Göz Hastalıkları, Dermatoloji yataklı servisleri en kısa sürede taşınacak olup, şehir merkezinde bulunan eski hizmet binasında ayaktan hastalara hizmet vermek için her branştan en az 1 tane olmak üzere poliklinik yeni binada planlama ve hazırlıklar tamamlanmasına müteakip,  ileriki bir tarihte taşınana kadar hizmet vermeye devam edecektir” denildi.
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.