“Merkezle Ankara’nın uyumu çok büyük bir sinerji çıkarıyor ortaya"

Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Kepez’de miting havasında gerçekleşen aday ve proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Merkezle Ankara’nın uyumu çok büyük bir sinerji çıkarıyor ortaya. Bu sinerjiden Kepez mahrum kalmasın. İstiyoruz ki, yeni dönemde hayata geçi

576
“Merkezle Ankara’nın uyumu çok büyük bir sinerji çıkarıyor ortaya


 
Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Kepez’de miting havasında gerçekleşen aday ve proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Merkezle Ankara’nın uyumu çok büyük bir sinerji çıkarıyor ortaya. Bu sinerjiden Kepez mahrum kalmasın. İstiyoruz ki, yeni dönemde hayata geçireceğimiz tüm projelerimizde Ankara- Kepez uyumu, vekil-belediye başkanı uyumu en iyi seviyede olsun. Uyum varsa huzur var, huzur varsa başarı var” dedi.
 
Ak Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Alper Altınok’un proje ve aday tanıtım toplantısı geçtiğimiz Pazar günü Kepez Meydanı’nda gerçekleşti. Çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği programa, Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ak Parti İL Başkanı Gültekin Yıldız, ilçe, kadın ve gençlik kollar başkanları ile çok sayıda partili katıldı. Kepez Belediye Başkan Adayı Alper Altınok, belediye meclis üyesi adaylarını tanıttığı toplantıda projelerini anlattı.  
 
Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, proje ve aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada yerel seçimlerin önemine değindi. 1 Nisan sabahı tekrar Kepez’de AK Parti Belediyeciliği ile beraber besmeleyi çekeceğiz, dosta düşmana nasıl belediye faaliyeti yapılıyormuş, nasıl Kepez ayağa kalkıyormuş herkese göstereceğiz” diyerek konuşmasına başlayan Turan, “Bazen duyuyorum, ‘vekil nerde’ diye. Arkadaşlar, AK Parti vekilleri, ne iş yapacaklarını çok iyi bilirler. Azerbaycan’da Çanakkale’yi konuşuyoruz. İstanbul’a gidiyoruz, ilçelerimizin, beldelerimizin promosyon ihtiyaçlarını daha güçlü teşkilatlarla karşılamaya çalışıyoruz. Ayhan bey ile konuştuk, Sarıçay başta olmak üzere tüm meseleler masaya yatırılsın diye Jülide Hanım ile Tarım Bakanımızı davet ettik,  birçok konuyu yoluna koyduk. Ondan bir hafta önce Sanayi Bakanımızı davet ettik. Ezine OSB olsun, Çanakkale Teknopark olsun birçok konuyu yoluna koyduk. Ondan bir ay kadar önce çevre bakanımızı davet ettik, 12 ilçemizin tümü araç ihtiyacı olsun, plan tadilatı olsun, ne kadar Çevre Bakanlığında dosya varsa hepsini yoluna koyduk. Şunu demeye çalışıyorum; merkezle Ankara’nın uyumu çok büyük bir sinerji çıkarıyor ortaya. Bu sinerjiden Kepez mahrum kalmasın. İstiyoruz ki, yeni dönemde hayata geçireceğimiz tüm projelerimizde Ankara-Kepez uyumu, vekil-belediye başkanı uyumu en iyi seviyede olsun. Uyum varsa huzur var, huzur varsa başarı var. Buradaki tablo Kepez’in ne kadar hizmete aç olduğunu gösteren bir tablo” dedi.
 
“KEPEZ ASLA ÇANAKKALE’NİN GÖLGESİNDE KALACAK BİR YER DEĞİL”
Geçmiş yıllarda, İsmail Yaşar Oğuz döneminde Ak Parti’nin Kepez’e hizmetlerinin olduğunu hatırlatan Turan, “Şimdi genç, dinamik bir adamla beraber tekrar yola başlayalım. Eksik kalan neyimiz varsa hepsini hayata geçirelim, projelerine omuz verelim. Hepsinin onurla, gururla, açılışını yapalım. Kepez, herhangi bir belde değil. Bir, Türkiye’nin en büyük beldesi. Beldeler kapandı vesaire ama Kepez, nüfusuyla, enerjisiyle, kamu hizmeti alımıyla Türkiye’nin en büyük beldelerden bir tanesi. İki, normal şartlarda belediyesi il olan büyük olan yerlerdeki beldeler, yakınsa hep merkezin gölgesinde kalırlar.  Çanakkale’ye çok yakınız ama Kepez potansiyel olarak Çanakkale’nin gölgesinde kalacak bir yer değil. Çanakkale’nin önünü açacak bir yer. O yüzden Kepez’in herhangi bir belde gibi değerlendirilmesi asla doğru olmaz. Kepez asla Çanakkale’nin gölgesinde kalacak bir yer değil. O yüzden Kepez, Kepezlilerindir. Birinin özel şirketinin müdürlerinin başkan olacağı bir yer olmaması lazım. Bu yanlış. Kepez içinden birisini, genç birisini, eğitimli birisini seçer ve yola devam eder. Ne demek müdür göndermek?  İş yerinin müdürü buraya başkan olacak! Çok başarılıysa, ikinci iş yeri aç oraya gönder. Bu Kepez’e haksızlıktır, Kepezliye hakarettir. Kepezli buna hak ettiği cevabı verecektir. Her aday kıymetlidir. Her parti kıymetlidir. Her partinin aday adayı da kıymetlidir. Ama Allah aşkına, bir daha söylüyorum; bir şirketin müdürünün kendisi başkan, patronu başkan, öze kalemi başkan… Böyle bir şey olabilir mi? Siz neyi ağalığını neyin paşalığını yaşıyorsunuz? Demokrasi bu değil, siyaset bu değil. Aile şirketine müdür atar gibi, kendi firmasına müdür atar gibi Kepez’e müdür atamaya kalkanlar, bu meydandan en büyük cevabı alması lazım” dedi. 
 
“KEPEZ BU BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI OLABİLİR”
Geçtiğimiz Haziran seçimlerinde AK Parti’nin Çanakkale’de birinci parti olduğunu anımsatan Turan, “Çanakkale’deki tüm hemşerilerimiz, doğudan ve batıdan gelen hemşerimiz olmuş kardeşlerimiz, hepsi meseleye sahip çıktı. Tartışmasız farkla birinci olmayı başardık. Çalışırsak olur, istersek olur. Aynı şeyi buradan söylüyorum; ister CHP’ye oy vermiş, ister İYİ Parti’ye vermiş tüm kardeşlerim ne olur sandığa giderken bir daha düşünsünler. Bu ülke genel seçimini 4,5 yıl daha yapmayacak. Daha 6 ay oldu yapalı. Şunu demek istiyorum; bu ülkenin önünde 5 yıl tertemiz hizmet dönemi olabilecek bir süreç var. Bu tertemiz 5 yılı iyi değerlendirelim. İktidar partisinin yereldeki uyumu çok kıymetli bir sinerji. Kepez bu bölgenin parlayan yıldızı olabilir. Kepez, buranın safi alanı olabilir. Kepez farklı bir belde. 25 bine yakın başka bir seçmenin olduğu bir belde yok. Kepez ne demek? Kepez, gelin duvağı demek sözlük anlamı. Kıymetli bir yer, özel bir yer. Çanakkale’nin 12 ilçesi 10’dan fazla beldesinin gelinlik duvağı gibi kıymeti olacak, tertemiz meydanlarda, al bayrağımız ile beraber yürüyecek bir yer olması lazım bu beldenin.  Burası köy değil artık. Kepez başka bir yer. Alper Bey’in sunumunda gördüğümüz projelerinin hepsinin hayata geçme ihtimali var. Buna omuz verin. AK Parti’ye değil, kendinize oy verin, Kepez’e oy verin arkadaşlar” diye konuştu.
 
LİMANDAN ÖTE BİR LİMAN
Turan şöyle devam etti; “Buranın dere, çay ıslahı bitmek üzere. Ama bir güzel bir müjdeyi vermek isterim. Buranın balıkçılığı kıymetli, sahili kıymetli. Sadece Kepez’in değil, Güzelyalı’nın da, Dardanos’un da bölgenin de balıkçılığına örnek bir yer olacak bir iskele ihtiyacımız, liman ihtiyacımız var. Bu liman ile ilgili tüm süreçleri takip ediyoruz. Buradan mutlu ve huzurlu bir şekilde söylemek istiyorum ki, bu adamı başkan yapın Ankara’ya gelsin başımızın etini yesin, bizi takip etsin, bu işi yoluna koyalım. Projemiz geçen ay onaylandı, harika bir proje. Limanın toplam uzunluğunun yanında 150’den fazla teknenin yanaşabileceği bir yerin yanı sıra, arkada 20 dönümden fazla sosyal donatı imkanı var. Canlı balık pazarlar, balık toplama merkezleri,  çocuk parkları, düğün salonları olan limandan öte bir limandan bahsediyorum. Kepez’e yakışır bu. Bunu yapmak için bizi motive edin. Motivenin de adresi 1 Nisan sabahı sandık sonuçları. Bunu Kepezli yapar diye düşünüyorum. Çanakkale’nin her mahallesinde her ilçesinde iddiamız var. Kepez ile ilgili liman başta olmak üzere tüm projeleri takip edeceğiz.”
 
Gülçin AKIN
 
 
 
 


Etiketler; #bülent turan
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.