Reklam

Kent Konseyi Başkanı Kandemir'den açıklama (VİDEO)

Çanakkale Kent Konseyi başkanlık ve yönetim kurulu seçimi öncesinde Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir açıklama yaptı.

472
Kent Konseyi Başkanı Kandemir'den açıklama (VİDEO)
VİDEO HABER

Yaklaşan seçim öncesinde ise mevcut Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir bazı açıklamalarda bulunarak, aday olanlara başarılar diledi. Kent Konseyi binasında gerçekleşen basın açıklamasında Kandemir, “Hepinizin bildiği gibi 22 Haziran 2017 tarihinde Çanakkale Kent Konseyi’nin Olağan Genel Kurulu’nu yapmıştık. Şehrin bütün dinamiklerini içine alarak, çok büyük bir katılım içerisinde genel kurulumuzu gerçekleştirdik. Bu geçen süreçte kentimize katkı sağlayan bütün Sivil Toplum Örgütlerine, şehrimizin değerli kentlerine teşekkürlerimi sunuyorum. Hepsi çok değerli olmakla birlikte bu görev süresi içerisinde kenti için, ülkesi için, milleti için birlikte çalışmış olduğum değerli dava arkadaşlarıma, değerli yürütme kurulu üyelerine çok değerli meclis başkanlarına, diğer sistematik meclis başkanlarıma, burada çalışma grupları oluşturarak bize katkı sağlayan çalışma gruplarında görev yapmış tüm dostlarıma, kardeşlerime, ağabeylerime hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

“İnsanın hayatında en önemli şey zamandır. Aileleri olduğu halde, sevdikleri olduğu halde kentini sevdiği için, şehrini sevdiği için burada fedakarlık göstermiş ve bana göre büyük bir özveriyle çok sosyal konuda veya şehrin değişmesi için, gelişmesi için, estetik açıdan da daha iyi hale gelmesi için vicdani sorumluluklarını da yerine getirerek çok büyük katkı sunmuşlardır. Hayatta birçok yerde görev aldım milletimin katkısıyla” diyen Kandemir, “Birçok yerde başkanlıklarım mevcut. Bu başkanlıkların hiçbirisi ömür boyu sürecek değildir. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak yarışında şuanda mevcut gözüken 2 tane aday var. Başka aday çıkar mı, çıkamaz mı net bir bilgim yok. Hepsi de bizim sevdiğimiz, saydığımız kıymetli kişilerdir” ifadelerini kullandı.
 

Kandemir, “Çanakkale biliyorsunuz Forbes Dergisi’ne göre en yaşanılabilir il olarak seçilmiştir. Bu Çanakkale insanının ne kadar duyarlı olduğunu göstermektedir. Yine sivil toplumlar açısından Çanakkale’ye baktığınız zaman diğer illere göre nüfusa oranla en çok sivil toplum örgütünün olduğu şehirdir. Görev süremiz 15 Eylül tarihinde sona erecek. 15 Eylül’de olan genel kurulumuzu yapıyoruz. Görev sürem boyunca gerek sayın valim ve bize her türlü katkıyı sunan, isteklerimize her zaman yardımcı olan çok değerli sayın belediye başkanıma, belediyenin bizimle ilgili olan değerli müdürlerine, benden çok daha fazla katkısı olduğuna inandığım sayın genel sekreterim Yeliz Hanıma da teşekkür ediyorum. Bu genel kurulunda Çanakkale’ye yakışır bir şekilde birbirini seven, sayan ve birbirinin her zaman özveriyle kucaklayan bir kent olması dolayısıyla çok güzel bir genel kurul diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
 
Çanakkale Kent Konseyi Genel Kurulu’na kurum ve kuruluşları temsilen; Vali adına temsilcisi, Belediye Başkanı, Valiliğe bağlı 10 kurum, 7 Mahalle Muhtarı, 9 Siyasi Parti, 2 ÇOMÜ, 6 Noter, 20 Meslek odası, 38 Sendika, 225 dernek, 6 vakıf, 12 meclis, 31 çalışma grubundan olmak üzere toplamda  368 temsilci katılacak.
 

 


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.