Öğrencilerin projeleri büyük beğeni topladı

Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (SBMYO) Halkla İlişkiler Bölümünün gerçekleştirmiş olduğu 4. Geleneksel “Siz Hayal Edin Biz Gerçekleştirelim” Sosyal Sorumluluk Proje sunumları ve “Hayatımız Reklam” afiş sergisi gerçekleşti.

983
Öğrencilerin projeleri büyük beğeni topladı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik, SBMYO Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sena Erden Ayhün, Müdür Yrd. Doç. Dr. Enver Yolcu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden’in konuşmaları ile davam etti.
 
Sağlıklı bir demokrasi ve ekonomik gelişme adına sivil toplum hareketlerinin önemli olduğunu ve bu hareketlerin gönüllülük çerçevesinde gerçekleştirildiğini belirten Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sena Erden Ayhün sözlerini şöyle sürdürdü:  “Bu projeler toplumsal hayatta ekonomik gelişmenin sürdürülebilmesinde en dipten en yüksek seviyeye kadar aradaki uçurum farklarının giderilmesinde çok önemli. Kategorilerine de baktığım zaman eğitim, sağlık, engelliler, çevre temalı pek çok alanda sosyal sorumluluk projelerinin yer aldığını görebiliyoruz. Sosyal sorumluluk projelerini yönetmek çok kolay bir uğraş değil. Özünde gönüllü bireyler var ve bu gönüllü bireylerin yönetimi ücretli çalışanların yönetimiyle aynı seviyede değil. Bu bağlamda ben özellikle söz konusu projeler de yer alan ekip yöneticilerine gönülden teşekkür ediyorum. Tabi ki bir dönem boyunca bu söz konusu projede emeği geçen özellikle yüksek okul müdürlüğümüze aynı zamanda tüm paydaşlarımıza, Yrd. Doç. Dr. Engin Çağlak hocamıza ve Öğretim Görevlisi Seçil Düztepe hocamıza gönülden teşekkürlerimi sunuyorum”

SBMY Müdürü Yrd. Doç. Dr. Enver Yolcu, bu yıl dördüncüsünü düzenlenen etkinlikte bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Sosyal projeler halka değebilme, halkın herhangi bir problemini çözebilme anlamında çok önemli katkılar sunan etkinliklerdir. Bu etkinliklerde öğrencilerimizi görmek ve bu heyecanı yaşayarak sosyal projeler içindeki temel amaca uygun davranışlar sergilemelerini görmüş olmak bizleri mutlu ediyor. Her bir arkadaşımız buradan mezun olduktan sonra kendi meslek hayatları içerisinde halkla ilişkilerinden kendi anlamına uygun olarak bir hizmet yürütecekleri için bu hizmetin sosyal projelerle taçlandırılması çok önemli bir adım olacaktır. Öğrencilik hayatları içerisinde bu tür tecrübeleri yaşıyor olmak meslek hayatında adımların daha sağlam atılabilmesine imkan sağlaması açısından çok önemli. Halkla İlişkiler Bölümünün temel dersleri ile ilgili etkinlikler bunlar. Bu çalışmalarda emeği geçen değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’nün 25. yılını kutladığını, ÇOMÜ’nün genç, dinamik aynı zamanda heyecanını içinde barındıran bir üniversite olduğunu belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden; “25 yıl bir üniversite için kuruluşundan bu yana geçen yıllar arasında önemli bir yıl. Çeyrek asrı tamamlıyoruz. Genç, dinamik aynı zamanda heyecanı içinde barındıran bir üniversiteyiz. Üniversitemiz her bölümü çok değerli. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü de önemli bir bölüm. Üniversitemizi dışarı taşıyan ve tanıtan o teması kuran bölümler arasında” dedi.  Prof. Dr. Özden sosyal sorumluluk projelerinin ÇOMÜ’yü dışarıya tanıtmanın bir parçası olduğunu ifade ederek yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti. 
 
Açılış konuşmalarının ardından 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 11 sosyal sorumluluk projesinin sunumu yapıldı ve Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinin hazırladığı “Biz ÇOMÜ’lüyüz” şarkısı söylendi. Büyük ilgi gören şarkı sonrasında “Hayatımız Reklam Afiş” sergisinin açılışı Prof. Dr. Süha Özden ve Yrd. Doç. Dr. Enver Yolcu tarafından yapıldı. 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.