Mayıs ayının ortasına gelmemize rağmen havaların tam anlamıyla ısınmadığı Çanakkale’de meteoroloji bu durumu yeni tahminlerinde bir anlamda duyurdu. Ancak sağanak yağış beklentileri de var.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü 16 Mayıs Perşembe ve 20 Mayıs Pazartesi günlerini kapsayan beş günlük hava tahminlerini kısa bir süre öne kamuoyu ile paylaştı. Buna göre Çanakkale’nin bazı bölgelerinde yarın yağmur bekleniyor. Kent merkezinde ise çok bulutlu bir hava durumu hakim olacak. Sıcaklıklar en düşük 12 en yüksek ise 22 dereceler civarında hissedilecek.

17 Mayıs Cuma da çok bulutlu geçecek. İlçelerde yağmur etkisini kaybedecek. Sıcaklıklar da bugün itibariyle yükselişe geçecek. Parçalı bulutlu olması tahmin edilen 18 Mayıs Cumartesi sıcaklıklar 26 dereceye çıkacak. 19 Mayıs Pazar ise Çanakkale genelinde gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Bunun birlikte sıcaklıkta 3-4 derecelik bir azalma öngörülüyor. Yeni haftanın ilk günü 20 Mayıs Pazartesi ise sıcaklıklar 2 dereceye ulaşacak. Bazı ilçelerde yer yer sağanak yağışlar görülebilecek.


Kaynak: Veysel Akın Salkın