Çanakkale'nin Kepez Beldesi, geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri için heyecanla hazırlanıyor. Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan'ın himayelerinde gerçekleştirilecek olan 53. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri, 19 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek ve bölgenin sporseverlerini bir araya getirecek.

Etkinlik, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda, Kepez Beldesi'ndeki 19 Mayıs Ahmet Taşçı güreş alanında gerçekleşecek. Türkiye'nin ünlü başpehlivanlarının mücadele edeceği bu önemli etkinlik, bölgede büyük bir heyecana sahne olacak.

Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri, 19 Mayıs Pazar günü saat 09:30'da Kepez meydanındaki Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayacak. Ardından saat 10:15'te Aqua Park önünden Ahmet Taşçı güreş alanına kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Başkan Birol Arslan, kortej yürüyüşünde araçların kaldırılacağını belirterek, etkinliğe tüm halkı davet etti.

Kepez Belediyesi'nin düzenlediği bu önemli etkinlik, bölgedeki sporun ve kültürel mirasın yaşatılmasına katkı sağlayacak. Yağlı pehlivan güreşlerinin geleneksel dokusunu yaşatan etkinlik, bölge halkının bir araya gelerek keyifli bir gün geçirmesine olanak tanıyacak.

Kepez er meydanında Türkiye'nin ünlü başpehlivanlarından; Yusuf Can Zeybek, İsmail Balaban, Osman Aynur, Orhan Okulu Recep Kara gibi isimlerin de aralarında olduğu her boydan yüzlerce pehlivan kol bağlayacak.


Kaynak: Veysel Akın Salkın