Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, “Yapılan meteorolojik değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmekte olan hava sıcaklıklarının artmaya devam etmesi ve hafta boyunca bölgemiz (İzmir, Aydın, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale) genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Önümüzdeki iki gün illerimizde beklenen en yüksek hava sıcaklıkların (?); İzmir: 27 - 31, Aydın: 29 - 32, Manisa: 30 - 33, Balıkesir: 26 - 29, Çanakkale: 23 – 26 aralıklarında olacağı tahmin edilmektedir. Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Hava sıcaklıkları ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ve Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin yayınlayacağı tahmin raporlarının dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.


Kaynak: Haber Merkezi