Törende konuşan Başkan Atilla Öztürk, seçim sürecinin çok adil ve güzel geçtiğini belirterek, hiçbir taşkınlık olmadan tamamlandığını ifade etti. Desteklerinden dolayı Lapseki halkına teşekkür eden Öztürk, geçmiş dönemde belediye başkanlığı yapan Eyüp Yılmaz'a da teşekkürlerini iletti.

Devir Teslim Törenine Katılım
Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen devir teslim törenine belediye birim amirleri, belediye personeli ve vatandaşlar da katıldı. Aynı zamanda Belediye Başkanı olarak 2015 yılından bu yana görev yapan Eyüp Yılmaz'da katıldı. 

Törende bir konuşma yapan geçmiş dönem Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, "Geçtiğimiz pazar günü yapılan Türkiye'de ve Lapseki'de yapılmış olan yerel seçimler neticesinde 5 yıllığına yeni belediye başkanlığı ve meclis üyeleri yeniden seçilmiş oldu. Ben yeni seçilen hem belediye başkanı arkadaşımıza hem de meclis üyelerine hayırlı olsun diyorum. 5 yıl içerisinde yapılacak olan görevler için biz Lapsekililer olarak, başta başkanımız olmak üzere yapılacak işleri takip edeceğiz. Geçtiğimiz iki dönem içerisinde Lapseki bu çevrede en iyi yatırımı alan ve en iyi yatırımı yapan belediyelerden bir tanesi. Hem kamu anlamında hem Lapseki Belediyesi yerel olarak en iyi yatırımı yapan ilçelerden bir tanesi. Devam eden projeler var. Bu projelerin bitmesi Lapseki için önemli. Hem kamuda hem yerelde belediyenin başlamış olduğu projeler var. Bu projlerin bitmesi konusunda Lapsekililer aynı şekilde elbette ki takipçi olacaklardır. Ben Atilla Başkana hayırlı olsun diyorum. Yeni görevinde başarılar diliyorum. İnşallah yeni meclisle beraber Lapseki'ye çok güzel hizmetler yapar diye de dua ediyoruz. Kendisine de başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı. 

Konuşmasının ardından Eyüp Yılmaz, bilgi dosyasını ve belediyenin mührünü yeni başkan Atilla Öztürk'e teslim etti. 

''Çok Adil ve Güzel Bir Seçim Oldu''
Ardından konuşan Lapseki Belediye Başkanı Atilla Öztürk ise, "31 Mart'ı atlattık. Çok adil ve güzel bir seçim oldu. Hiçbir taşkınlık olmadan. Bizi destekleyen desteklemeyen Lapseki'nin bütün halkına, yaşlılarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize herkese çok teşekkür ediyorum. Bu geçmiş iki dönemden beri belediye başkanlığı yapan Eyüp Beye de yapmış olduğu çalışmalardan dolayı ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Lapseki'ye bir çivi çakabilirsek ne mutlu bize. Lapseki'ye eskiden hizmet yapmış bütün belediye başkanlarımıza, bütün çalışanlarımıza, bütün belediye meclis üyelerimize, Lapseki Belediyesine, Lapseki'ye katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Şimdiden sonra nasip olursa bir çivi çakarsak biz de Lapseki'ye oda bizim katkımız olacak" dedi.

Çanakkale'de İYİ Parti'den Lapseki Belediye Başkanı seçilen Atilla Öztürk, görevi devraldığı Eyüp Yılmaz'a çiçek takdim etti ve ardından devir teslim töreni son buldu.
 


Kaynak: Coşkun Balcı