Çanakkale Masterlar Futbol Takımı'nda yer alan Fadıl Kurt'un öncülüğünde gerçekleşen maçta, futbolculuk dönemlerinde zaman zaman karşı karşıya gelen isimler bir kez daha sahada buluştu. Dostluk maçı sırasında sıcak ve samimi bir atmosferde geçti. Maç sonrasında Galatasaraylı Sporcular Derneği Başkanı Lerni Öke ve yönetim kurulu üyeleri, Çanakkale Masterlar Futbol Takımı ve teknik heyetini Point Hotel'de düzenlenen yemek etkinliği ile ağırladı. Burada eski günleri anımsayan ve ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektiren futbolcular, dostluklarını pekiştirdi.


Dostluk Kazandı
Maç sonunda yapılan açıklamalarda, her iki takımın da dostluk ve fair-play ruhu içinde mücadele ettiği vurgulandı. Maçın dostluk kazandığı belirtilerek, benzer etkinliklerin devamının geleceği ifade edildi. Galatasaraylı Sporcular Derneği Başkanı Lerni Öke Çanakkale Masterlar Futbol Takımı Başkanı Yılmaz Gök’e günün anısına plaket verdi.


Çanakkale Masterlar Futbol Takımı Başkanı Yılmaz Gök yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: 
“Her yıl karşılıklı olarak gerçekleştirdiğimiz bir spor etkinliği. Çanakkale Masterler takımı olarak, İstanbul da Florya Metin Oktay Tesislerinde Galatasaray eski futbolcular Masterler takımının misafiri olduk. Bizleri en iyi şekilde ağırlayan Galatasaray eski futbolcular derneğine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizde Galatasaraylı Sporcular Derneği futbolcularını ve teknik heyetini 18 mart zafer haftasında Çanakkale ağırlayacağız ve Çanakkale’de de bir dostluk maçı gerçekleştireceğiz. Dostluk, her daim güzeldir.” dedi.


Kaynak: Veysel Akın Salkın