Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre, hafta sonu boyunca şehirde hava sıcaklıklarının artması bekleniyor. Bugün, 24 Şubat Cumartesi günü Çanakkale merkezde en düşük hava sıcaklığı 12 derece, en yüksek ise 19 derece olacak. Güneşli günlerin müjdelendiği bu hafta sonunda, Çanakkaleli vatandaşlar keyifli güneşin tadını çıkaracak.

Soğuk havaların etkisiyle geçen günlerin ardından, hafta sonundan itibaren hava sıcaklıklarında bir artış yaşanacak. Yarın, 25 Şubat Pazar günü hava sıcaklıkları bir derece daha yükselecek ve en düşük 12 derece, en yüksek 20 derece seviyelerini görecek. Çanakkale halkı, bu güzel havayı değerlendirerek dışarıda zaman geçirebilecek.

 

Çanakkale’de Sıcaklık Çarşambaya Kadar Sürecek

Çanakkale'de sıcaklık artışı sadece hafta sonu ile sınırlı kalmayacak. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, bu güzel hava 28 Şubat Çarşamba gününe kadar devam edecek. 26 Şubat Çarşamba günü ise en düşük hava sıcaklığı 8 derece, en yüksek ise 18 derece olarak öngörülüyor.

Çanakkaleliler, soğuk günlerin ardından gelen bu güzel havayı doyasıya yaşayacak. Şehirdeki güneşli günler, insanlara enerji ve pozitif bir atmosfer katacak. Bu hafta sonu ve hafta başı boyunca, Çanakkale'nin tarihi ve doğal güzellikleri daha da keyifli bir hal alacak.

Haber: Coşkun Balcı