Yağcılar ve Kayadere Köylerinde düzenlenen programa, Vali Aktaş, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, TKDK İl Koordinatörü  Hasan İskender, İl Genel Meclis Üyesi Sayın Şener Akçay, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı Sayın Ufuk Ünver, Yağcılar köyü Muhtarı Sayın Hüdaver Çelik, Kayadere Köyü Muhtarı Sayın Mustafa Erol, muhtarlar, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Program kapsamında üreticilerle bir araya gelen Vali İlhami Aktaş, sorun ve talepleri dinleyerek sohbet etti. Üreticilere hitaben yaptığı konuşmada, devletin üreticilerin yanında olduğunu vurgulayarak, dağıtılan fidanların bereketli bir üretim yılına katkı sağlamasını diledi.

9 Bin Adet Fidan Dağıltıldı
Çanakkale Valiliği himayesinde, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve yürütülen, Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından finanse edilen proje kapsamında, %67 devlet ve %33 üretici katkısıyla yangından etkilenen 12 köydeki 120 üreticiye 9 bin adet Ayvalık yağlık çeşidi sertifikalı zeytin fidanı dağıtıldı. Yangından etkilenen ve müracaat eden tüm üreticilerin talep ettikleri zeytin fidanlarının tamamının köylere dikilmek üzere karşılandığı belirtildi. Bu adımın, yangınların etkilerini azaltmak ve üreticilerin tarımsal üretimlerine devam edebilmelerini sağlamak adına önemli bir destek olduğu ifade edildi.

Haber: Coşkun Balcı