Şirket, 2011 yılından bu yana gönüllü olarak katıldığı ve çevresel performansını tüm paydaşlarıyla şeffaf olarak paylaştığı platformun İklim Değişikliği Programı’nda skorunu B seviyesinden A- (liderlik) seviyesine yükseltirken, sektöründe ilgili programda liderlik notunu alan tek Türk çimento firması oldu. Akçansa ayrıca CDP Su Güvenliği programında skorunu B seviyesinde korumaya devam etti.
‘Gelecek için sorumlu çalışma’ ilkesiyle çevresel etkinin azaltılmasından toplumsal fayda sağlamaya kadar geniş ve kapsamlı olumlu etki yaratmaya odaklanan Akçansa başarılı çalışmalarını sürdürüyor.
Sabancı Holding ve Heidelberg Materials ortak kuruluşu Akçansa, 2011 yılından bu yana gönüllü olarak yer aldığı çevre raporlama platformu CDP’nin 2023 İklim Değişikliği Programı’nda skorunu B seviyesinden A- (liderlik) seviyesine taşıyarak önemli bir başarının sahibi oldu. Şirket böylece İklim Değişikliği programında liderlik notu alan tek Türk çimento şirketi oldu. 
Akçansa, platformun Su Güvenliği programında ise skorunu B seviyesinde korumaya devam etti.
“Sürdürülebilirliğe gönüllü yapımızla daha güzel bir gelecek için çalışıyoruz”
Akçansa Genel Müdürü Vecih Yılmaz konuya ilişkin şunları söyledi; “Sürdürülebilirlik hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerlerken, insan hayatına, içinde yaşadığımız çevreye ve dünyamıza değer katma yolculuğumuzu iklim dostu faaliyetlerimizle pekiştiriyor, çalışmalarımızı uluslararası standartlarda şeffaf şekilde raporluyoruz. Küresel gündemin en önemli konu başlıkları arasında yer alan iklim değişikliğiyle mücadele konusunda önemli çalışmalar hayata geçiriyoruz. Sürdürülebilir gelecek odaklı çalışmalarımız neticesinde CDP 2023 İklim Değişikliği Programı’nda skorumuzu A- seviyesine yükseltmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin en yüksek paydaş değerine sahip sürdürülebilir yapı malzemeleri şirketi olma vizyonuyla faaliyetlerimizi sürdüreceğiz”. 
 


Kaynak: Haber Merkezi