Kahvaltıya Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’de katıldı. Kahvaltıda AK Parti'nin Lapseki'deki yerel seçim hedefleri ve stratejileri değerlendirildi. AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Hasan Engin, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, AK Parti Lapseki kurucuları, il genel meclisi üyeleri, belediye başkan adayları, teşkilat üyeleri ve partililer yoğun katılım gösterdi. Gider, gündemde gelişen olayları değerlendirirken, aynı zamanda yerel seçimlerde Lapseki’deki yapılacak hedefleri anlattı. Lapseki’ye en büyük hizmetleri İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan'ın getirdiğini dile getiren Gider, ‘‘Bugünkü Lapseki dünkü Lapseki ile kıyaslanamayacak bir yer. Ben hepiniz adına ona tekrar teşekkür ediyorum. Sağ olsun, var olsun." dedi. Açıklamalarının devamında Gider, gündemdeki olaylara değinerek, “Şehitler verdik. Bu şehitleri verirken bile HADEP'den, DEP’ten neyse artık adı batsın yeni adı, ondan bir ümidimiz yok ama CHP’den yine destek göremedik, yine birlik göremedik, yine kardeşlik göremedik o bildiriye imza atmamak için. Yerel seçimde PKK destekçilerinden 3-5 oy devşirebilmek için yine uzak durdular, yine saçma sapan lafların arkasına sığındalar. İnşallah 2024 yılında Rab'bim onlara akıl ihsan eylesin.” dedi.

‘’Mustafa Kemal Atatürk Türk Milletinin Ortak Değeridir’’

Dün akşam Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da,  Fenerbahçe-Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa Finali’nin iptal olmasına değinen Gider, “Dün bir kriz yaşandı. Parti sözcümüz açıklamasını yaptı. Atatürk bu milletin ortak değeridir. Bununla ilgili bizim tartışmamız hiç olmadı. Benim çeşitli vesilelerle verdiğim bir çok beyanat vardır bununla ilgili ve tekrar ediyorum. Partiler gelir geçer, bir çok lider geldi geçti. Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin ortak değeridir. Mustafa Kemal Atatürk'ün herhangi bir gruba, herhangi bir partiye mal edemezsiniz. Cumhuriyetin kurucusu ve banisidir, Osmanlının da paşasıdır. Dolayısıyla bu toplumun tüm kesimleri tarafından kabul görmüş liderimizdir. Bunun üzerinden ne siyaset yaparız ne de siyaset yaptırırız. Partimiz bu konuda tavrını çok net bir şekilde ortaya koymuştur.” dedi.

‘’Hepiniz Adına Ona Tekrar Teşekkür Ediyorum’’

Lapseki’nin değerinin büyük olduğunu söyleyen Gider "Bu işler nüfusla, kalabalıkla olmaz. Lapseki ilçesi, 1980’den önce kadın milletvekili çıkarabilen bir ilçe. Siyasetle iç içe bir ilçe. AK Parti kurulduğu zaman ilk milletvekilimiz Mehmet Daniş, Lapsekili. Bir başka Lapsekili olan 11 yaşında bir çocuk valizini alıyor, buradan İstanbul’a gidiyor yatılı okula ve grup başkanvekili olarak dönüyor. Bu, Lapseki için büyük bir şeref. Bülent Bey, İstanbul’da bugüne kadarki ve inanıyorum bundan sonra da en genç teşkilat başkanı. Ondan sonra da daha genç teşkilat başkanlığı yapan birinin olacağını tahmin etmiyorum. O makamlara torpille gelemezsiniz. Emeğinizle, tırnaklarınızla gelirsiniz. Ondan sonra da Türkiye’de AK Parti’nin en uzun süre grup başkanvekilliğini yaptı."

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan'ın Lapseki'ye yaptığı önemli hizmetlere değinen Gider, "Resmi göreviyle ilgili değil daha önceki gönül ilişkilerini kullanarak getirdi. Bugünkü Lapseki dünkü Lapseki ile kıyaslanamayacak bir yer. Ben hepiniz adına ona tekrar teşekkür ediyorum. Sağ olsun, var olsun." dedi.

Ayhan Gider, konuşmalarının devamında şunları da söyledi, "Gönüllü insanlar oldukça, bu neşe ve çalışma azmi oldukça biz bir yol kazasına kurban giden iki beldemizi tekrar alırız. İnşallah bu seçinde üç il genelin, üçünü de alırız. Bunun önünde CHP diye bir engel yok. Bunun önünde İYİ Parti diye veya bir başka parti diye bir engel yok. Eğer bunu yapamazsak önümüzdeki tek engel kendimiziz inşallah bu seçimde. Biz, bizi yemezsek bunu yaparız. Sıkıştığımız zaman başvuracağımız tek yer var, kurucular. Birbirimizle anlaşamadığımız zaman onlara soracağız."

Haber: Coşkun Balcı