Yılın son günlerine gelinirken, kış ortasında adeta bahar havası yaşayan Çanakkale; önümüzdeki günlerde yağışlı hava sisteminin etkisi altına girecek. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, 30 Aralık Cumartesi ve 3 Ocak Çarşamba günlerini kapsayan 5 günlük hava tahinlerinde il genelinde yağmur beklentilerine yer verdi.

Tahminlere göre, yarın (30 Aralık Cumartesi) itibariyle kent merkezinde yağmur görülecek. Ayrıca Bozcaada, Eceabat, Gökçeada ilçelerinde de yer yer sağanak yağışlar görülecek. Diğer ilçelerde ise sisli ve puslu bir hava durumu bekleniyor. Sıcaklıklar ise en düşük 10 en yüksek 18 derece olacak. 2023 yılının son günü 31 Aralık Pazar da aynı hava durumu geçerli olacak.

2024 yılının ilk günü 1 Ocak Pazartesi, sağanak yağış etkisi Çanakkale il geneline yayılacak. Şehir merkezi ve tüm ilçelerde yağmur düşmesi öngörülüyor. Hava sıcaklıkları aynı seviyelerde seyredecek. 2 Ocak Salı günü de yağış sürecek. 3 Ocak Çarşamba günü kenet merkezinde yağmur etkisi sona erecek ve çok bulutlu bir gün geçmesi bekleniyor. Ayvacık, Bayramiç, Bozcaada, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada ve Lapseki ilçelerinde ise yağmur düşmeye devam edecek.

Haber: Veysel Sakın Salkın