Çanakkale'de bisiklet kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen ÇABİP, bağımsız, aktivist ve gönüllü bir oluşum olarak bisiklet kullanımını destekliyor. Şehir içinde bisikletle ulaşımı teşvik etmeyi amaçlayan platform, aynı zamanda bisiklet severlerin bir araya gelmesini, bilgi alışverişi yapmasını ve ortak etkinlikler düzenlemesini sağlıyor.

Bardakçılar Doğa Yürüyüşü ve Havuz Partisi

ÇABİP'in son etkinliği, Bardakçılar Doğa Yürüyüşü ve Termal Havuz Partisi olarak gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanı ve Kıyı AVM'de buluşan platform üyeleri, otobüsle Bardakçılar yürüyüş başlangıç noktasına ulaştı. 8 kilometrelik doğa yürüyüşü sonrasında Kazdağı Termal Otel'de düzenlenen havuz ve mangal partisiyle yorgunluklarını attılar. Etkinlik sırasında, platform fotoğrafçıları Mustafa Emre Yazıcı, Doğancan Çetin ve Can Düzdaş, doğa güzellikleri içinde yapılan yürüyüşü ölümsüzleştiren kareleri çekerek etkinliği belgeledi.

ÇABİP'in Hedefleri ve Çalışmaları

ÇABİP, bisiklet kültürünü benimsemiş tüm insanlara yönelik çalışmalar yürüterek kamu kurumları, belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği halinde bisiklet kullanımını teşvik ediyor. Gençlik dernekleri, bisiklet toplulukları ve spor kulüpleri tarafından desteklenen ÇABİP, bisikletle ulaşımı güvenli ve yaygın hale getirmeye çalışıyor.

Haber: Veysel Akın Salkın