Çanakkale'nin Kıvılcım Spor Akademisi bünyesinde yetişen masa tenisi sporcuları, Antalya Kemer'de düzenlenen Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Para Masa Tenisi Türkiye Birinciliği müsabakalarında gösterdikleri üstün performansla büyük bir başarı elde etti.

Müsabakalara 3 sporcu ile katılan Kıvılcım Spor Akademisi Spor Kulübü'nün masa tenisi sporcularından ikisi, Türkiye genelinde düzenlenen müsabakalarda yarı finallere çıkma başarısı gösterdi. Bu önemli başarı, Çanakkale'nin spor alanındaki potansiyelini bir kez daha gözler önüne serdi. Antrenörlüklerini Serap Şengezer ve Özen Kavaz'ın üstlendiği sporcular, il birinciliği müsabakalarında gösterdikleri başarıları Türkiye genelinde de devam ettirerek umut vadeden sonuçlar elde etti.

Gelecek İçin Umut Vadeden Başarı

Çanakkale'nin gururu olan Kıvılcım Spor Akademisi'nin başarılı sporcuları, elde ettikleri ödüllerle birlikte Çanakkale'ye döndü. Kulüp antrenörü Serap Şengezer, yaptığı açıklamada, tüm sporcularla birlikte Türkiye genelinde dereceler elde etmeyi ve en az bir sporcuyu milli takıma kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti. Başarılarından dolayı sporcularını tebrik eden Şengezer, önümüzdeki yıl için daha büyük hedeflere odaklanacaklarını belirtti. Sporcular, ayaklarının tozuyla birlikte önümüzdeki yıl için antrenmanlara başlama sözü verdiler.

Haber: Veysel Akın Salkın