Geyikli beldesinde düzenlenen açılış törenine, Vali İlhami Aktaş, İl Jandarma Komutanı Sadi Akman, İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, AK Parti Çanakkale 27. Dönem Milletvekili ve AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, Mülkiye Başmüfettişi Ali Fuat Atik, Ezine Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel ve birçok yerel yönetici ile sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Tören, katılımcıların saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı, ardından protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi. Kapalı pazar yerinin, 500 araçlık açık otoparkı ve 250 tezgah kapasitesiyle bölgeye önemli bir ticaret ve alışveriş merkezi kazandırdığı belirtildi.

‘‘Yeni Bir ‘’Pazar Yeri Beldemizin En Büyük İhtiyaçlarından Biriydi’’

Geyikli sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde, halkın memnuniyeti ve beğenisi dikkat çekti. Konuşma yapan Geyikli Belediye Başkanı Mevlit Oruçoğlu, "Bugün burada mutlu günlerimizden birini yaşıyoruz. Geyikli'mize yakışır bir pazar yeri açılışındayız. 30 yıl önce askerlik için geldiğim Geyikli'de, Geyikli sevdalısı olarak kaldım. Sizlerin takdiri ile geldiğim başkanlık görevimde, beldemize en güzel hizmetleri ekibizle beraber getirmeyi borç bildik. Öncelikle beldemizin ihtiyaçlarını belirleyerek, proglanlı şekilde ilerledik. Bu beş yılda özellikle küresel yaşanılan olumsuzluklara rağmen beldemize güzel hizmetler, kalıcı projeler kazandırdığımızı düşünüyoruz. Beldemizde özellikle yaz aylarında yaşanan merkez trafik problemi ve kış aylarında yaşanan soğuk hava etkisiyle yeni bir pazar yeri beldemizin en büyük ihtiyaçlarından biriydi. Pandeminin de etkisiyle beldemizde sürekli yaşayan vatandaşlarımızında sayısınında artmasıyla kalıcı ve uzun süreli bir çözüme ihtiyaç vardı. Bizde pazar yerimizi buraya taşıyarak, bu sıkıntıları çözdüğümüzü düşünüyoruz. Bugün açılışını yapacağımız bu güzel eser için birçok projeyi değerlendirdik ve belde ihtiyacını uzun süreler karşılayacak şekilde bu projeye karar verdik. Pazar yerimiz 4 bin 500 metrekare kapalı alanlı, 500 adet araçlık açık otoparklı ve 250 adet pazar tezgahı olacak şekilde tasarlandı. Bu beldemiz için büyük bir yatırımdır" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından programa katılan protokol üyeleri, açılışın ardından pazar yerini gezerek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Hayırlı işler temennisinde bulunan protokol, bölge esnafının yeni işyerinde başarılar dilerken, pazar yerinin modern altyapısıyla ilgili olumlu görüşlerini paylaştı.

Haber: Veysel Akın Salkın