CHP MYK'sinin aldığı kararın PM'de oylanmasının ardından bazı seçim bölgesinin adayları belirlendi. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP'nin Çanakkale kent merkezinde belediye başkan adayı Muharrem Erkek oldu. Ayrıca Gelibolu ilçesinde Mustafa Özacar ve Gelibolu’ya bağlı Kavakköy Beldesinde ise Necati Kopça’nın belediye başkan adayı olduğu açıklandı.

Daha önce CHP'den Çanakkale Milletvekilliği yapan Muharrem Erkek, belediye başkan adayı olarak açıklanmasının hemen ardından sosyal medya hesaplarından 'başlıyoruz' yorumunda bulundu. Bir süre sonra ise, "Adaylık sürecimde desteklerini esirgemeyen çok değerli hemşehrilerime, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e, Merkez Yönetim Kurulumuza ve Parti Meclisimize, Parti Örgütümüze, aileme ve tüm yol arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Çanakkalemize hayırlı olsun. Her şey çok daha güzel olacak" açıklamasında bulundu.

Kavakköy’de üç dönemdir belediye başkanlığı yapan, dördüncü dönem için yeniden aday gösterilen Necati Kopça yaptığı açıklamada, “Bugün Genel Başkanımız Özgür Özel Başkanlığında toplanan parti meclisimizin aldığı kararda 31.03.2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için tekrardan aday olarak atandım. Seçimin ülkemize, beldemize ve şahsıma hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hadta ise Çanakkale İlçelerde; Ayvacık Belediye Başkan Adayı Mesut Bayram, Bayramiç Belediye Başkan Adayı Hasan Cem Atılgan, Bozcaada Belediye Başkan Adayı Yahya Göztepe, Çan Belediye Başkan Adayı Harun Arslan, Ezine Belediye Başkan Adayı İrfan Ulusoy, Lapseki Belediye Başkan Adayı Hasan Kart ve Yenice Belediye Başkan Adayı Olcay Balcı olarak belirlenmişti.

Beldelerde ise Çan Terzialan Yusuf Kurt, Biga Karabiga Semih Kırbaç, Gelibolu Evreşe Özkan İnce, Lapseki Çardak Metin Semerci, Lapseki Umurbey Erdal Doğan’ın belediye başkan adayı olarak açıklanmıştı.

Haber: Ersan Küçükkuru