Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Kavakköy Beldesinde, Telsi tüylü Alman Puanteri (Deutsch Drahthaar) cinsi köpek, kısa bir süre önce 8 adet yavru dünyaya getirdi. Hepsi farklı renkteki sevimli yavrular, doğduktan henüz 20 gün sonra rahatsızlanan annelerini kaybetti.

Kış ayında annesiz kalan yavrulardan 2 tanesini beldede ikamet eden Avcı Deniz Ürünleri çalışanlarından Ufuk Çavdar sahiplendi. Yavrulara büyük özveri gösteren Çavdar, henüz 20 günlükken hayata tutunmaları için büyük çaba sarf etti.

İyi bakılmaları sayesinde kısa sürede gelişen yavrulardan bir tanesinin vücudundaki beneği ise kalp şeklinde oluştu. Bu durumu fark eden Çavdar, henüz ismini bile vermediği yavru köpeğin fotoğraflarını çekerek arkadaşlarına ve çevresindekilere gösterdi. İlk kez böyle bir durumla karşılaştığını belirten Çavdar, daha önce de çok sayıda köpeği olduğunu ama bu yavrunun vücudundaki beneğin kalp şeklinde olmasının kendisini de şaşırttığını söyledi. Fotoğrafları gören tanıdıklarının da yavru köpeği çok beğendiklerini ve şaşkınlıklarını gizleyemediklerini aktardı.

Haber: Ersan Küçükkuru