Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ülke genelinde gıda denetimlerinin eş zamanlı olarak başladığını duyurduğunda, Çanakkale'de de denetimler hız kesmeden başladı.
 
Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne bağlı gıda kontrol görevlileri, ilçedeki marketlerde detaylı incelemeler yaparak, sağlıklı ve güvenilir gıda teminini sağlamak için çalışmalarına başladılar. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 21 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında Türkiye genelinde toplu tüketim yerleri olarak bilinen lokanta, restoran, kafe ve otellerde 54 bin 776 denetim gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu denetimler sırasında 245 idari yaptırımın uygulandığını belirtti. Bakan Yumaklı, gıda satışı yapılan iş yerlerine yönelik eş zamanlı denetimlerin devam edeceğini ve halkın sağlığını korumaya odaklanacaklarını ifade etti.
 
Bu kapsamda, Türkiye genelinde üç hafta sürecek eş zamanlı denetimler, Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol görevlileri tarafından da titizlikle gerçekleştiriliyor. Rutin denetimlerin yanı sıra, halkın gıda güvenliği konusundaki farkındalığını artırmayı amaçlayan denetimler, sağlıklı ürünlerin tüketiciye sunulmasını sağlama hedefini taşıyor.
 
Haber: Senem Erdem İnal