Çanakkale'nin Sarıçay bölgesinde yapımına başlanan 4. Köprü'nün inşaat çalışmaları hızla sürüyor.

Bu kapsamda projenin ilerleyişini yakından takip etmek amacıyla Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, bölgede gerçekleşen çalışmaları yerinde inceledi. Teknik inceleme gezisi sırasında Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider ve Milletvekili Ayhan Gider, projenin ilerleyişi hakkında ekiplerden detaylı bilgi aldı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Çanakkale'nin bu önemli sorumluluğunu üstlendiklerini belirterek, bölgedeki yarım kalan çalışmaların tamamlanacağını vurguladı. 4. Köprü projesinin iki aşamadan oluştuğunu ifade eden Gizligider, birinci aşamanın Aralık sonunda tamamlanmasının planlandığını ve ikinci aşamada temizleme ve ıslah çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Özellikle 4. köprü bölgesinde 1800 metrelik ıslah çalışmalarının tamamlandığını belirten Bakan Yardımcısı Gizligider, toplamda 4800 metrelik ıslah çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.

Çanakkale'nin altyapı ve ulaşım projelerine verilen önemin bir göstergesi olan köprü, bölgenin ulaşım altyapısını güçlendirecek ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlayacak.

Haber: Veysel Akın Salkın