Meteoroloji birkaç gündür Çanakkale’ni yağışlı hava sistemi etkisi altına gireceğini duyurarak gerekli uyarılarını yapmıştı. Bugün (28 Eylül Perşembe) sabah karşı kent merkezinde kısa süreli kuvvetli şekilde düşen yağmur daha sonra etkisini yitirdi.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünün de aktardı gibi Çanakkale il genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışlar, öğle saatlerinde kendini gösterdi. Özellikle Lapseki ilçesinde yağış kısa sürede kuvvetli şekilde düşerken yaşamı olumsuz etkiledi.  Yağmur ile birlikte yollarda su birikintileri oluştu. Vatandaşlar zor anlar yaşarken belediye ekipleri, gerekli çalışmaları yolların tamamen suyla kaplanmasını önlemeye çalıştı.

Meteorolojiden bugün içinn yapılan uyarılarda, "Çanakkale il genelinde Perşembe günü beklenen gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ite ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadelerine yer verildi.

Haber: Veysel Akın Salkın
 

Foto Galeri
Çanakkale'de yağmur manzaraları (FOTO GALERİ)
Çanakkale'de yağmur manzaraları (FOTO GALERİ)