Bursa’da daire otomobil takası sebebiyle gece kulubü işletmecisi ile anlaşmazlık yaşayan emlakçı genç, konuşmak için gittikleri parkta B. K.'yi önce darp etti sonra da silahla vurarak öldürdü. Cinayet Masası dedektifleri katil zanlısı 22 yaşındaki emlakçı E.E. ve suça karışan iki arkadaşını operasyonla gözaltına aldı.

Olay, dün gece 22.00 sıralarında merkez Nilüfer ilçesi Çamlıca Mahallesi Çamlıca Parkı’nda meydana geldi. İddiaya göre Görükle'de emlakçılık yapan 22 yaşındaki E.E. bir süre önce kendisinde bulunan daire ile gece kulübü işletmecisi B. K.'ye ait otomobili takas için anlaştı. Ancak B.K. evi üzerine alıp aracı vermeyince aralarında anlaşmazlık çıktı. E.E., gece kulubü işletmecisi ile Çamlıca Park otoparkında buluştu. Taraflar arasındaki tartışma küfürleşmeye dönünce kan aktı. Gece kulubü işletmecisi, E.E. tarafından tabanca kabzasıyla darp edilerek başından vurularak öldürüldü.

Cinayet Masası dedektifleri olayı gerçekleştiren E.E. ve 2 arkadaşını Yıldırım'da gözaltına aldı. Zanlı E.E.'nin daha önce de alışveriş yaptığı B. K.'ye bir gayrimenkul verdiği ve karşılığında otomobilini alacağı ancak aralarında anlaşmazlık çıktığı belirtildi. Zanlı E.E.'nin olay anında, "Sen benim malıma nasıl çökersin. Ben sana demedim mi?" dediği ifade edildi. Olayla ilgili soruşturma sürerken, sorgusu tamamlanan 3 zanlı adliyeye sevk edildi.


Kaynak: İHA