Meteoroloji Genel Müdürlüğü 26 Eylül Salı ve 2 Ekim Pazartesi günlerini kapsayan 1 haftalık hava tahmini beklentilerini kamuoyu ile paylaştı. Bu doğrultuda Çanakkale ve çevrelerinde 45 gün süreyle sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

Ayrıca güney, iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde; diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının Perşembe gününden itibaren batı bölgelerden başlayarak azalması öngörülüyor.

Tahminlere göre Çanakkale’de 26 Eylül Salı günü rüzgarlı bir hava hakim olacak. Hava sıcaklıkları ise en düşük 21 en yüksek 28 derece civarında seyredecek.  Biga ve Lapseki ilçelerinde yer yer sağanak yağışlar bekleniyor. 27 Eylül Çarşamba günü itibariyle kentimizin yağışlı hava sisteminin etkisi altına girmesi bekleniyor.  Kent merkezi ve tüm ilçelerde gök gürültülü olması beklenen sağanak yağışlar, 30 Eylül Cumartesi gününe kadar devam edecek. 29 Eylül Cuma günü için de yağış beklentisi az ama aralıklarla bazı bölgelerde görülebilecek.  Yağmurlu günlerde sıcaklıklar aynı seviyelerde olacak. Cumartesi günü itibariyle biraz azalacağı tahmin ediliyor.

Haber: Veysel Sakın Salkın