Eylül ayının sonlarına yaklaşırken adeta kavurucu yaz sıcaklarını yaşayan, termometrelerin 2 iki gündür 35 dereceyi gösterdiği Çanakkale için meteorolojiden yeni haftaya yönelik yağmur tahmini geldi.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü 25 Eylül Pazartesi ve 29 Eylül Cuma günlerini kapsayan 5 günlük hava tahmini raporunda Çanakkale için yağmur beklentisi olduğunu internet sitesindeki tahminlerinde aktardı.

Buna göre Çanakkale’de yeni haftanın ilk günü 25 Eylül Pazartesi hava parçalı bulutlu; sıcaklıklar ise en düşük 20, en yüksek 28 derece olacak. 26 Eylül Salı ise rüzgarlı geçecek, sıcaklıklar aynı derecelerde seyredecek. 27 Eylül Çarşamba gününden itibaren Çanakkale’nin gök gürültülü sağanak yağışlı hava sisteminin etkisi altına girmesi bekleniyor. Hafta ortasında kent merkeziyle birlikte Bayramiç, Bozcaada, Çan, Eceabat, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice ilçelerinde yağmur bekleniyor. Hava sıcaklıkları aynı seyrini sürdürecek.

Sağanak yağış etkisi 28 Eylül Perşembe ve 29 Eylül Cuma günleri de etkisini sürdürecek. Ancak bu kez etki alanı genişleyecek il genelinin tamamına yayılması bekleniyor. Hava sıcaklıklarında yağmurlu günlerde değişiklik olmayacak ve en düşük 20 en yüksek 28 derece şeklinde hissedilecek.

Haber: Ersan KÜÇÜKKURU