Son dönemde enerji maliyetlerinin artması ve akaryakıta yapılan zamlar, kamu kurumlarını enerji tasarrufu ve alternatif enerji kaynakları arayışına yönlendirdi.
 
Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar da bu çerçevede, Gelibolu Gökbüet Barajı Su Birliği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürü Yüksel Yalçın ve çalışma arkadaşlarıyla bir araya gelerek yeni enerji yatırımları ve projelerini ele aldı.
 
Enerji maliyetlerindeki artışlar, kamusal alanların aydınlatma, ısıtma ve soğutma gibi enerji gereksinimlerini daha da yükseltiyor. Bu nedenle Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, enerji maliyetlerini düşürmek ve çevresel etkileri azaltmak amacıyla farklı yaklaşımları değerlendirmek için İstanbul Enerji A.Ş. yetkilileriyle işbirliği yapıyor. Enerji maliyetlerinin azaltılması ve enerji verimliliğinin artırılması, sadece belediyenin bütçesine katkı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda çevreye olan olumsuz etkileri azaltarak sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunacak. Toplantıya ilişkin bir değerlendirme yapan Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürü  Yüksel Yalçın ve çalışma arkadaşları ile bir araya geldik. Buluşmamızda Gelibolu Gökbüet Barajı Su Birliği olarak tesislerimize kurmayı planladığımız enerji sistemleri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk" diye konuştu.
 
Haber: Şahver Banu Çağlak