2023-2024 sezonunda Çanakkale’de yapılacak olan her türlü sportif müsabakanın sağlıklı bir şekilde ve kurallara uygun olarak yapılması için alınacak güvenlik tedbirlerinin görüşüldüğü İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Özel İdare toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcıları Hakkı Uzun ve Abdül Kadir Duran, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sadi Akman, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Firuz Erdil, spor kulüpleri yöneticileri ile ilgili diğer yetkililer katıldı.

Kentte oynanacak her türlü müsabakanın birlik, beraberlik içinde geçmesi, sevgi ve dostluklara vesile olması temennisinde bulunan Vali İlhami Aktaş, müsabakalarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına, tüm kurumların iş birliği içerisinde titizlikle çalışması talimatını vererek, “Gerçekleştirilen sportif müsabakalarda bütün takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, yapılan sunum ve değerlendirmelerin ardından gündem maddelerinin görüşülmesiyle sona erdi.