CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan ile bir önceki dönem Çanakkale Milletvekili ve CHP Parti Meclis Üyesi Muharrem Erkek ile bazı ilçe ve beldelerin belediye başkanları ile çok sayıda partili, il başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşen adaylık açıklamasına katılım sağladı.

İlk olarak kısaca kendinden bahseden Levent Gürbüz, 1971 yılında Çanakkale’de doğumlu olduğunu, Çanakkale’de Arıburnu İlkokulu ve Merkez Ortaokulunda okuduğunu söyledi Kabataş Erkek Lisesini bitirdikten sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduğunu aktaran Gürbüz, 2000 yılından bu yana Çanakkale’de avukatlık yaptığını hatırlattı.

"Umut yenilenmenin başlangıcıdır sloganıyla yola çıktık"
Gürbüz açıklamalarına şöyle devam etti; “Cumhuriyet Halk Partili bir ailenin çocuğuyum. Babamın SHP Merkez İlçe Başkanı olduğu dönemde,1989 yerel seçimlerinden bu yana her seçimde görev yaptım. SHP ve CHP’nin birleşmesi sırasında, arkadaşlarımla birlikte iki partinin gençlik kollarını uyumlu şekilde bir araya getirerek bugünkü gençlik kollarımızın temellerini attık. İl yöneticisi ve İl Başkan yardımcılığı yaptım. Her zaman Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinin onurlu bir toplum hizmeti olduğu bilinciyle hareket ettim
Mayıs ayında yaşadığımız seçim tüm yurtta ve özellikle Cumhuriyet Halk Partisine güvenen insanlarımızda büyük hayal kırıklığı yarattı. Halkımıza değişim talebiyle tekrar umut aşılamak, önümüzdeki yerel seçimlere partimizi en güçlü şekilde hazırlamak, genç, dinamik ve tecrübeli kadrolarla siyasete yön vermek için, yapılacak olan Çanakkale İl Kongresinde Çanakkale İl Başkanlığı’na adayım.

12 Temmuz’da başlayıp 25 Temmuz’da tamamlanan Merkez İlçe Delege Seçimlerinde gördük ki üyelerimiz önemli bir katılımla sandığa giderek iradesini ortaya koymuştur. Can Başkanımın seçildiği Merkez İlçe Kongresinin tek aday ile yapılması da yine üyelerimizin ortaya koyduğu iradenin sonucudur. Ben bu iradenin güç verdiği örgütlerimizin isteği ve desteği ile İl Başkanlığına aday olmaya karar verdim. Tecrübem, bilgim ve kişiliğimle bu görevi en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum. Umut yenilenmenin başlangıcıdır sloganıyla yola çıktık. Her alanda değişim diyerek, halkımıza yeniden umut olmak için desteklerinizi bugüne kadar esirgemediniz. Önümüzdeki İl Kongresinde de bu coşkuyu sürdürürsek başaracağımıza eminim. Tüm ilçe örgütlerimizle birlikte çalmadık kapı bırakmamak için, ilerici ve devrimci tavır almak için, Atatürk ilkelerine sahip çıkmak için, Örgütlerimizi güçlendirmek için adayım yolumuz açık olsun. Katılan herkese teşekkür ediyorum.”

Haber. Veysel Akın Salkın