Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çanakkale İl Başkanlığı 14. Olağan İl Kongresi, İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde coşkuyla gerçekleşti. Tek listeyle gidilen kongrede mevcut başkan Ali Tuğrul Yıldırım, güven tazeleyerek yeniden il başkanı seçildi. İl teşkilatının katılımıyla gerçekleşen kongre, partinin birlik ve beraberliğini bir kez daha vurguladı.
 
Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Divan Kurulu Başkanlığı'na MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı ve yardımcıları olarak MHP MYK Üyeleri Hayati Arkaz, Fatih Çetinkaya, Fırat Çakıroğlu seçildi. Kongre, MHP'nin Çanakkale İl Başkanlığı için büyük bir öneme sahipti ve bu önemli etkinliğe AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP MYK Üyeleri Hayati Arkaz, Fatih Çetinkaya, Fırat Çakıroğlu, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, il ve ilçe teşkilatları katıldı.
 
Başkan Yıldırım'ın Güven Tazelenmesi
MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak yaptığı konuşmasında, son dört yılda gerçekleştirdikleri çalışmaları ve atılımları vurguladı. Ali Tuğrul Yıldırım, partisinin birlik ve beraberlik içinde daha da güçleneceğine olan inancını dile getirdi.MHP Çanakkale İl Kongresi, partinin yerel düzeydeki yönetimini yeniden oluşturarak önemli bir adım atmış oldu. Başkan Ali Tuğrul Yıldırım'ın tekrar seçilmesi, parti içindeki istikrarın sürdüğünü gösterdi.
 
Tek liste olarak gidilen kongrede Ali Tuğrul Yıldırım, güven tazeleyerek, yeniden başkanlığı seçildi. Kongreyle MHP Çanakkale İl Başkanlığı Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:
İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, Yönetim Kurulu; Ramazan Yurdagül, Cahit Kiper, Mustafa Meteertem, Necla Sarıibrahimoğlu, Sinan Arıcı, Ercan Vatan, Hakan İmamoğlu, Nurşen Gökkuş, Aytaç Sural, Emrah Turan, Nazmi Talas, Sevgi Patan, Hasan Dereci, Fehim Sağlam, Emre Özkan, Suat Han, Ramazan Ak, Ali Rıza Çardak, Alparslan Çelik, Basri Özdemir, Sezer Sanık, Mustafa Ergeç, Mübeccel Aydın, Samed Başyiğit.
 
’Yolumuza Devam Edeceğiz’’
MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, “Önümüzde bir yerel seçim var. Bu yerel seçime bir an önce hazırlanabilmek ve o yerel seçimlerde başarı elde edebilmek adına kongrelerimizi tamamlayıp en kısa yoldan yerel seçimlere hazırlanmanın formülünü bulmak lazım. Şuan da Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi ve Sayın Genel Başkanımızın da yapmak istediği bu. Bir an önce İl Kongrelerimizi bitirip, büyük kurultayımızı gerçekleştirip ondan sonrada yolumuza devam edeceğiz” dedi.
 
 
“BİRÇOK ÇALIŞMAYA İMZA ATTIK”
4 yıllık dönemde partinin çalışmalarından bahseden MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım,“ 4 yıldır Milliyetçi Hareket Partisi’nin Çanakkale İl Başkanlığı görevini yürütmekteyim. 4 yıldır emek ettik, birçok çalışmaya imza attık. Bununla birlikte Çanakkale’mizde özellikle kovid döneminde yaşanan sıkıntıları bertaraf etmek, halkımızın bu hususlarda daha az etkilenmesi adına önlemler almak için kamusal alanlarla birlikte ortak çalışmalar yürüttük. Zor dönemlerdi. Onun haricinde kovidden çıkılan dönemde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımızın talimatlarıyla sahanın büyük hattında bütünsel çalışmalar gerçekleştirdik. 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partimizin bir oy fazla alabilmesi için sahada aktif şekilde çalışmalar gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.
 
Daha sonra faaliyet ve mali rapor okunarak, oy birliğiyle kabul edildi.
 
Haber: Şahver Banu Çağlak