Lapseki Devlet Hastanesi, teknoloji ve sağlık hizmetlerinin uyumunu sağlayarak hizmet kalitesini yükseltmeye devam ediyor.
 
Son olarak, yeni bir hizmet birimi olan Odyometri Birimi'ni bünyesine katarak hastalarına daha iyi bir hizmet sunma yolunda önemli bir adım attı. Yeni açılan Odyometri Birimi, modern teknolojinin en son cihazlarıyla donatılmış durumda. Bu sayede işitme problemleri yaşayan hastaların daha hızlı ve kesin bir şekilde teşhis edilmesi ve tedavi süreçlerinin başlatılması mümkün olacak. Lapseki Devlet Hastanesi, yeni bir hizmet birimini daha bünyesine katmanın yanı sıra mevcut hizmetlerini de geliştirmeye devam ediyor. Bu sayede hastalar, daha geniş bir hizmet yelpazesi ve daha yüksek bir kalite ile karşılaşacaklar.
 
Halk Sağlığı İçin Önemli Bir Adım
İşitme problemleri erken teşhis edilip tedavi edildiğinde, bireylerin yaşam kalitesi önemli ölçüde artıyor. Lapseki Devlet Hastanesi, bu birim ile bölge halkının sağlığını desteklemeyi ve geliştirmeyi hedefliyor. Çanakkale Lapseki Devlet Hastanesinde yapılan açıklamada,’’Hastanemizde 2022 yılı sonunda Kulak Burun Boğaz Polikliniği hasta kabulüne başlamıştı. Ancak işitme kaybı olabileceği düşünülen hastaların, Odyometri Biriminde duyma yetenekleri ölçülerek işitme sisteminin nasıl çalıştığına bakıldıktan sonra gerekli tedavi yöntemleri belirlenmesi gerektiği için, odyometri birimi olmaması sebebi ile hastalarımız işitme testi için çevre hastanelere yönlendiriliyordu. Odyometri Biriminin oluşturulmasıyla hastalarımızın bu hizmete rahatça ulaşması sağlanarak hasta mağduriyeti de önlenmiş oldu’’ ifadeleri kullanıldı.
 
Haber: Veysel Akın Salkın