Geçtiğimiz gün aşırı yağışlar sonrasında Ezine’nin Geyikli beldesinde yaşanan sel ve su taşkınları nedeniyle bölgede incelemeler yaparak vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Geyikli Belediyesin ziyaret etti.

Kurum Müdürleri ile birlikte gerçekleştirdiği temasların ardından yaptığı ziyarette Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu’na da geçmiş olsun dileklerini ileten Gider burada, Çanakkale’ye yönelik hekim atamaları ve sağlık çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Milletvekili Gider, “Çanakkale'mize 117 yeni tekin atan mevcut hekim sayımızın yüzde 15-16, arttırılmış olması demek. Bizim için çok sevindirici. Onkoloji  gibi üst branşlarda da hekimlerimiz geliyor. Dolayısıyla artık bırakın Çanakkale'den insanlarımızın tedavi için il dışına gitmesini, inşallah sağlık turizmi de başlayacak ve il dışından da biz hasta kabul edecek hale geleceğiz. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Dağılım ilçelerimize göre yapılmış durumda. Şu anda Ezine'deyiz biliyorsunuz. Ezine'deki hastane ve bölge hastanesi olarak planlanmıştı. Her gün biraz daha bu yolda ilerleme kaydediyoruz. Çanakkale Merkez Hastanemiz de bir üst kademeye yükseliyor. Araştırma Hastanesi statüsüne geçecek. Ondan sonra vatandaşlarımızın aldığı hizmet de en üst seviyeye ulaşacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Haber: Veysel Akın Salkın