Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası arasında atılan imzalar, eğitim ve staj olanaklarını artırmayı hedefleyen önemli bir adımı temsil ediyor.
 
 Hem öğrencilere iş istihdamı sunmayı hem de sanayi alanındaki istihdamı güçlendirmeyi amaçlayan işbirliği protokolleri, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan'ın katılımlarıyla resmiyet kazandı. Biga Meslek Yüksekokulu ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası arasında gerçekleştirilen protokoller, eğitim ve öğretim alanında güçlü bir işbirliği öngörüyor. Bu işbirliği, öğrencilere staj ve iş imkanları sunarken, aynı zamanda iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun yetişmiş iş gücünün yetiştirilmesine de katkı sağlayacak. İmza törenine, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Biga Ticaret Borsası Başkanı Bülent Baş, Biga Ziraat Odası Başkanı Güray Ergün, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve akademisyenler katıldı.
 
Bölge Ekonomisine Katkı
Bu işbirliği sayesinde, Biga bölgesindeki ekonomik kalkınma ve istihdam artışı hedefleniyor. Özellikle öğrencilere iş dünyası deneyimi kazandırarak mezuniyet sonrası iş bulmalarına yardımcı olmak, bölgenin ekonomisine olumlu etkiler sağlayacak bir adım olarak görülüyor. İmza töreninde bir konuşma yapan ÇOMÜ Rektörü Cüneyt  Erenoğlu “İmzalan protokol ile Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerinin  staj ve istihdam olanaklarının arttırıldı. Hazırlanan protokol kapsamında sadece Biga da ikamet eden öğrenciler için değil Ülkemizin diğer şehirlerinde ikamet edecek mezun öğrencilerimiz’in istihdamın da öncelikli olarak sağlanacak" diye konuştu.
 
Haber: Şahver Banu Çağlak