Çanakkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, muhasebe alanında kariyer yapmak isteyen gençlere yönelik Muhasebe Yardımcı Elemanı Yetiştirme Kursu düzenliyor.
 
Çanakkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (Çanakkale SMMM Odası), muhasebe sektöründe çalışmak isteyen gençlerin talep ve istihdam ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Muhasebe Yardımcı Elemanı Yetiştirme Kursu düzenliyor. Yaklaşık 20 kişilik bir kontenjanla gerçekleştirilecek olan kurs, 18 Eylül-27 Ekim tarihleri arasında Çanakkale'de yapılacak.
 
Kurs, muhasebe alanında temel bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefliyor ve katılımcılara muhasebe yazılımları, vergi mevzuatı, mali raporlar ve finansal analiz gibi konularda eğitim verecek. Kursun sonunda başarılı olan katılımcılara sertifika verilecek ve işverenlerle bağlantı kurma fırsatları sunulacak. Muhasebe Yardımcı Elemanı Yetiştirme Kursu, muhasebe sektörüne ilgi duyan gençler için önemli bir fırsat sunarken aynı zamanda Çanakkale'deki işverenlerin ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacak. Bu kurs, gençlerin iş hayatına hazırlanmaları için gereken bilgi ve becerileri kazanmalarına katkı sağlayacak. Gençlere yönelik Muhasebe Yardımcı Elemanı Yetiştirme Kursu düzenleneceğini ifade eden Başkan Alacaoğlu, "Bu eğitim programı ile muhasebe ile ilgili bölümlerden mezun olmuş, muhasebe alanında aktif olarak iş arayan gençlerin muhasebe yardımcı elemanı olarak çalışabilmeleri için gereken bilgi, beceri ve donanıma kavuşmaları sağlanarak istihdam edilebiliklerinin arttırılmasına katkı katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Aynı zamanda, muhasebe yardımcı eleman arayışında olan Muhasebe Bürolarına ve firmalara muhasebe işlemlerini yapabilmeleri için gereken teorik ve pratik bilgilere sahip eğitim programını başarıyla tamamlamış adaylar arasında irtibat kurmaları sağlanacaktır. Odamız ve meslektaşlarımız süreci etkin bir şekilde yürüterek başarı ile tamamlayarak firmalara, bürolarımıza, resmi kurumlara daha hızlı ve doğru bilgi akışının sağlanmasında katkıda bulunacaktır" ifadelerini kullandı.
 
Kursun Başvuru Şartları
"18-35 yaşında olmak, herhangi bir yerde yarı ya da tam zamanlı çalışmıyor ve aktif olarak muhasebe elemanı pozisyonunda iş arıyor olmak. Meslek liselerinin, lisans ve ön lisans programlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak. Herhangi bir eğitim kurumunda devam zorunluluğu bulunmuyor olmak (6 hafta boyunca, 5 gün, günde 4 saat eğitime katılım zorunludur). Belgelendirmeleri kaydıyla Muhasebe ve Finans alanlarında iş ve/veya staj tecrübesi olan adaylara öncelik verilecek."
 
Çanakkale SMMM Odasında verilecek kursun son başvuru tarihi ise 13 Eylül Çarşamba olarak belirtildi.

Haber: Şahver Banu Çağlak