Çanakkale Belediyespor Kulübü, 2023-2024 sezonunda Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TBF KBBL) mücadele edecek olan takımın sporcuları ve teknik ekibin beslenme koçluğunu yapmak üzere deneyimli diyetisyen Bihter Taşdelen ile anlaştı.
 
Sporcu sağlığını ön planda tutmak ve performanslarını etkileyen önemli faktörlerden biri olan beslenme koşulları, kulüplerin başarı süreçlerini olumlu yönde etkiliyor. Çanakkale Belediyespor Kulübü'nde, yeni sezonda bu konuda uzmanlaşmış ve deneyimli beslenme koçu Taşdelen, takımın başarısına ve sporcu performanslarına maksimum katkı sağlamak amacıyla görev yapacak.
 
Beslenme Stratejileri ve Performans İzleme
Sezon başından itibaren Bihter Taşdelen, sporcuların antropometrik ölçümlerini düzenli olarak yaparak ve bu verileri literatürdeki bilgilerle karşılaştırarak her sporcunun ihtiyaçlarına uygun beslenme stratejilerini belirleyecek. Bu yaklaşım, sporcuların en iyi şekilde hazırlanmalarına ve performanslarını optimize etmelerine yardımcı olacak. Deneyimli Diyetisyen Bihter Taşdelen yeni sezon ve yeni görevi hakkında açıklamalarda bulundu.
 
‘’Bu Ailenin Bir Parçası Olduğum İçin Çok Mutlu Ve Gururluyum’’
Yeni sezon için beklentilerini ve dileklerini dile getiren Diyetisyen Bihter Taşdelen, ‘’Çanakkale’nin ilk ve tek kadın basketbol takımının bir üyesi olmak benim için çok büyük bir gururdur. Bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutlu ve gururluyum. Biz Atatürk kadınları olarak, kadının başarısından bahsettirmek ve Atamızı gururlandırmak için buradayız. Başta bu ekibi bir araya getiren genel menajer Cansu Altay’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sezon birlikte çalışacağımız baş antrenörümüz Tuğçe Canbaz, Fizyoterapistimiz Büşra Yılmaz,  şube sorumlusu Tahsin Uysal’a ve tüm oyuncularımıza sezonda başarılar diliyorum’’ şeklinde konuştu.
 
Çanakkale Belediyespor Kulübü, Bihter Taşdelen ile olan bu iş birliği ile sporcularının beslenme ve sağlık konularındaki ihtiyaçlarını profesyonel bir şekilde karşılayacak. Kulüpten yapılan açıklamada ise, "Takımımızda bu sezon diyetisyen olarak görev yapacak olan Taşdelen'e yeni sezonda başarılar diliyoruz" ifadelerine yer verildi.
 
Haber: Şahver Banu Çağlak