Yanlış Kararların Sorumlusu Ne Vatandaş Ne De Araç Sahipleridir
Kunt, yaptığı basın açıklamasında, "İlk kez 2019 Ekim meclisinde dile getirdiğimiz ve bir çok kez tekrarladığımız üzere, zam asla bir çözüm değildir. Ancak günü kurtarmaktır. Çözüm sorunlu ve geçerliliğini yitirmiş bu sistemi topyekün değiştirmektir. Verilen yanlış kararların, kötü yönetimin, kötü bir ekonominin sorumlusu ne vatandaş ne de araç sahipleridir." ifadelerini kullandı.

Siz Yapın, Oyları Siz Alın, Yeter Ki Çanakkale Kazansın Dedik
Kunt, Çanakkale'nin ince uzun bir kent olduğunu ve kıyı şeridinin yayalaştırılarak hafif raylı bir sistem ile mevcut otobüslerin %65-75'inden kurtulma şansı olduğunu söyledi. Kunt, "Dikey hatlarda da kendisini 5 -7 sene içerisinde amorti eden elektrikli otobüsleri kullanarak akaryakıt tüketimimizi neredeyse sıfıra indirebileceğimizi, şehir dışlarına kuracağımız otoparklar ile şehir içine egzoz gazı üreten araçları sokmayarak egzoz gazlarından Çanakkale’mizi kurtarabileceğimizi, deniz üzeri yatay hatlarda hızlı dolmuş seferleri ile yeni bir vizyon getirebileceğimizi onlarca kez ifade ettik. Siz yapın, oyları siz alın, yeter ki Çanakkale kazansın dedik." diye konuştu.
Kunt, 4.5 senedir toplu taşıma konusunda hiçbir proje üretmeyen ve ekonomi kötü biz de zam yapacağız diyerek hiç sorumluluk almayan bir iradenin son 7 ayında bir çözüm üretebileceğine inanmadığını söyledi.

Herkesin Kendi Konforunu Koruyarak Koltuklarını Güvene Aldıklarına Şahit Olduk
Kunt, Çanakkale'nin sorunlarının konuşulması gereken yeri belediye meclisi olduğunu belirterek, "Meclisteki meclis üyelerinin her biri bu şehir için proje üretmeli, fikir vermeli ve sorunların çözümüne katkı sağlamalıdır. Fakat üzülerek belirtiyoruz ki, 4.5 senelik tecrübemizde bu meclisin bu yeteneğini bilinçli bir şekilde kaybettiğini, kaybettirildiğini gördük. Ak Partili ve CHP'li grup başkanlarının sürekli gereksiz konularda tartışarak gündemi meşgul ettiklerine, bu konuların şehre hiçbir faydası olmadığına, herkesin kendi konforunu koruyarak koltuklarını güvene aldıklarına şahit olduk!" dedi.

CHP ve Ak Partili İttifak Halinde Çözüm Önerilerimize Jakoben Bir Karşı Durduklarını Gördük
Kunt, İYİ Parti olarak bir üçüncü yol olduğunu belirterek, "Bu yol öyle bir yol ki yıllardır sözde kavga eden CHP ve Ak Partili grup başkanlarını bir araya getirerek, ittifak halinde İYİ Parti grubuna ve çözüm önerilerimize jakoben bir üslupla karşı durduklarını bu meclisimizde gözlerimiz ile görmüş olduk. İşte tam bu sebep ile tüm hemşehrilerimize sözümüz olsun diyoruz, seçildiği günden beri bu şehir için elle tutulur hiçbir icraat yapmayan ama eleştirilmeye tahammülü olmayan, bir başkası konuşurken lafını kesmemeyi öğrenememiş, tartışma üslubundan yoksun, başa çıkamayınca önce hakaret edip alkışlayıp masaya vurarak sözde protesto etmeye çalışan, onu da beceremeyince mikrofon kapatan (yine yeniden tekrardan) bir kadrodan bu şehri kurtaracağız! Biz inşallah İYİ Parti ile iki kutup arasına sıkışan vatandaşımıza üçüncü bir seçenek olarak umut olacağız" ifadelerini kullandı.