Bu kapsamda Çanakkale’de gerçekleşecek olan Troya Kültür Yolu Festivali, 9-17 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Çok sayıda sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler festival kapsamında kente renk katacak. Birbirinden ünlü şarkıcı ve sanatçılar ücretsiz konserleriyle hayranlarıyla buluşacak, unutulmaz anlar yaşatacak.

Konserlerden sergilere, tiyatrodan opera ve bale gösterilerine, söyleşilerden atölyelere, çocuk etkinliklerinden dijital sanatlara kadar yüzlerce etkinlik 9-17 Eylül tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilecek.

9 Eylül Cumartesi akşamı saat 21:30’da Ferhat Göçer ile başlayacak ücretsiz konserler her akşam Anadolu Hamidiye Tabyasındaki Açık Hava Sahnesinde yapılacak. 10 Eylül Pazar Anadolu Ateşi grubu dans gösterilerini sergileyecek. 11 Eylül Pazartesi Resul Dindar Sahne alacak. 12 Eylül Salı Uğur Aslan, 13 Eylül Çarşamba Sinan Akçıl, 14 Eylül Perşembe Gökhan Tepe, 15 Eylül Cuma Murat Dalkılıç, 16 Eylül Cumartesi Simge Sağın ve 17 Eylül Pazar Fatma Turgut, şarkılarını Çanakkaleliler için seslendirecek.

Haber: Şahver Banu Çağlak