1 Eylül'de başlayan yeni adli yılın açılışı için Çanakkale Barosu tarafından düzenlenen açılış resepsiyonu, keyifli anlara sahne oldu. Çanakkale Baro Başkanı Av. Hande Keskin, resepsiyonda açılış konuşması yaparak yeni adli yılın başlamasını kutladı ve avukatların birlik içinde daha başarılı işlere imza atacaklarına inancını dile getirdi.
 
Resepsiyona, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan gibi önemli isimler katıldı. Çok sayıda avukat meslektaşları da bu özel gecede bir araya geldi. Resepsiyon, Lodos Gastro Pub adı altında gerçekleştirildi ve katılımcılar burada eğlenceli saatler geçirdi. Avukatlar, yeni adli yıla başlamadan önce birlik ve beraberliğin önemini vurguladılar.
 
‘’Adil Ve Barış Dolu Aydınlık Günlere Erişelim’’
Adalet sisteminde ve meslek sorunlarında adil bir yıl olmasını dileyen Çanakkale Baro Başkanı Av. Hande Keskin, ‘’ 81 ilde adalet sistemimize ve meslek sorunlarımıza konu alan açıklamamızı yaptık. Dolasıyla bu akşam burada sizleri görmek çok güzel. Bugün aynı zamanda 1 Eylül Dünya Barış Günü hem de sizlerle beraber 1 Eylül adli yeni yıl açılışımız için toplandık. Adil ve barış dolu aydınlık günlere erişelim’’ şeklinde konuştu.
 
Spor ve Sosyal Birliktelik
Geceye Filenin Sultanları da damga vurdu. A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda yarı final maçında İtalya’yı müthiş bir geri dönüşe imza atarak 3-2 mağlup ederek finale kaldığı karşılaşmayı da takip eden avukatlar aynı zamanda sosyalleşmenin yanında spor dolu bir gece de geçirdiler. Bu özel gece, heyecanın dorukta olduğu birliktelik ve spor dolu bir atmosferde geçti. Çanakkale Barosu'nun düzenlediği resepsiyon, adli yılın başlangıcını karşılamak ve birlik beraberlik içinde yeni döneme adım atmak amacıyla unutulmaz anılara sahne oldu.

Haber: Veysel Akın Salkın