Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Kongresi, Çanakkale Belediyesi Kültür Merkezi Salonu'nda gerçekleştirildi.
 
CHP'nin Merkez İlçe Kongresi'ne, CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, CHP Parti Meclisi Üyesi Muharrem Erkek, CHP İl Başkanı Doğan Ateş ve CHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte gibi önemli parti temsilcileri katıldı.
 
Kongre Faaliyet ve Kesin Hesap Raporları İbra Edildi
Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı. Faaliyet ve kesin hesap raporları oylanarak ibra edildi. Seçimlere geçildiğinde ise tek aday olan İbrahim Can Ergün, CHP'nin yeni Merkez İlçe Başkanı olarak seçildi.
 
Yeni Dönemde Görev Yapacak Yönetim Kurulu Açıklandı
Yeni dönemde CHP Merkez İlçe Yönetimi de belli oldu. İbrahim Can Ergün'ün başkanlığında şu isimler görev yapacak: Ahmet Can Aktuna, Arda Cankurtaran, Didem Gül Çakır, Rezzan Zeynep Çetin, İnanç Engin, Metin Kırlı, Orhun Kutlu, Ahmet Mert Özcal, Demet Temel Özcan, Emine Pehlivan, Barış Seven, İnci Sönmez, Güllüzari Tepe, Resul Türker, Burcu Ünsal, Sami Yılmaz.
 
Çanakkale CHP Merkez İlçe Kongresi sonuçlarıyla yeni dönemde göreve başlayan yönetim kurulu, ilçede partinin çalışmalarını sürdürmek için hazır hale geldi.
 
Haber: Şahver Banu Çağlak