Kadınların İş Dünyasındaki Rolü Adlı Seminer Gerçekleştirildi

Kadının İş Dünyasındaki Rolü ve Kadın Girişimciliğinde Avrupa Örneği Semineri ÇTSO ’da Yapıldı

534
Kadınların İş Dünyasındaki Rolü Adlı Seminer Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu koordinasyonu, Edirne AB Bilgi Merkezi öncülüğünde ve Odamızın katkılarıyla düzenlenen 'Kadının İş Dünyasındaki Rolü ve Kadın Girişimciliğinde Avrupa Örneği' konulu bilgilendirme semineri ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde yapıldı.
Düzenlenen seminere, Edirne AB Bilgi Merkezi 1.Koordinatörü Güliz Elif Yardımcı, 2.Koordinatör Nagihan Kıyunat, İşkur Uzmanı Şeyda Topuz ve Aysel Eskici, KOSGEB Uzmanı Erdoğan Yüksel, Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurul üyeleri Aytül Dizer, Birce Bilici, Tuba Ezer Topuzoğlu, ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru ile kadın girişimciler ve kadın girişimci adayları katıldı.
Edirne AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yardımcı açılış konuşmasında, AB Bilgi Merkezlerinin kuruluş amacı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Edirne AB Bilgi Merkezi 1.Koordinatörü Güliz Elif Yardımcı yaptığı konuşmasında; “AB Bilgi Merkezleri toplumu AB hakkında bilgilendirmeyi, halka yönelik doğru ve düzenli bilgi akışını sağlamayı hedeflemekte, bu amaçla kamu kurumlarıyla, okullarla, STK’larla, KOBİ’lerle, üniversitelerle, belediyelerle ve diğer kurum ve kuruluşlarla ortak kültürel etkinlikler gerçekleştirmektedir" dedi.
Koordinatör Yardımcının konuşmasının ardından, Türkiye ve Avrupa’da kadın girişimciler tarafından gerçekleştirilen başarı hikâyelerini anlatan kısa filmler izlendi. Seminere katılan KOSGEB uzmanı Erdoğan Yüksel ve İşkur Uzmanı Şeyda Topuz da KOSGEB ve İŞKUR tarafından sağlanan destekler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Seminerin son bölümünde mevcut firma sahipleri ile yeni iş kurmayı planlayan kadın girişimci ve girişimci adaylarının uzmanlara yönelttikleri soruların cevaplandırılmasının ardından düzenlenen yemek organizasyonuyla toplantı sona erdi.


Kaynak: İHA
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.