Hava sıcaklığının eksi 6 dereceye kadar düştüğü kentte, yollar buz pistine dönüştü. Kar yağışı ve Ege Denizi’nde etkili olan poyraz nedeniyle bazı feribot seferleri iptal oldu. Çanakkale Boğazı,  kar yağışı nedeniyle görüş mesafesinin sıfıra düşmesinin ardından çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.
Çanakkale’de dün öğle saatlerinde başlayan ve gece boyu etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Kent merkezinde biriken kar nedeniyle Belediye ekipleri gece boyunca ve sabah saatlerinden itibaren tuzlama ve temizlik çalışması yaptı. İş yerini açan esnaflar ise kaldırımda oluşan buzlanma ve kar birikintilerini kendi imkanları ile temizleyeme çalıştı. Kar yağışının aralıklarla etkili olduğu Çanakkale kent merkezi ve ilçelerinde trafik felç oldu. Hava sıcaklığının eksi 6 dereceye kadar düştüğü kentte, yollar buz pistine dönüştü. Kent merkezi ise adeta donma noktasına geldi.
Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle dün akşam saat 21.00’den itibaren trafiğe kapanan Bayramiç-Çan karayolu daha ulaşıma açılmadı. İlçe merkezinde kar kalınlığı 20 cm’ye ulaştı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bayramiç’e bağlı dağ köyleri ile ulaşım koptu. Gece boyunca ve sabah saatlerinden itibaren belediye ekipleri hoparlöründen yapılan anons ile vatandaşları yola çıkmamaları konusunda uyarılarına devam ediyor. Biga ilçesinde de devam eden kar yağışı gece boyunca etkisini arttırınca kar kalınlığı yarım metreye ulaştı. Biga’ya yakın köylerle yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın koptuğu öğrenildi. Diğer ilçelerde de kar yağışının yoğun bir şekilde devam ettiği öğrenilirken, Ekipler karayollarında aralıksız tuzlama ve kar küreme çalışmasına devam ediyor.
 
 


Kaynak: İHA