İzmir’de meydana gelen terör saldırısının ardından ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı olarak taziye mesajı yayınlayan Engin, Türkiye’nin kirli bir taarruz altında olduğunu dile getirdi.
 
Engin:” Her gün şehitlerimizi toprağa veriyoruz. Gün kişisel hesaplar günü değildir. Gün,  Ülkemizin ve Çanakkale’mizin bütün değerlerine,  bütün kurumlarına sahip çıkma günüdür. Milli birlik ve beraberlik günüdür. Böyle bir zamanda birlik ve beraberlik içinde olmayı milli görev biliyorum” dedi
 
Bu sözler kime
Taziye mesajının ardından son zamanlarda ÇTSO üzerinde yapılan spekülasyonlara cevap veren Engin’in sarf ettiği sözler tartışma yaratacak gibi.
 
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Çanakkale iş dünyasının kalbi olduğunun altını çizen Engin:” Kimden gelirse gelsin, ne denli haksız olursa olsun şahsımda Odamızı hedef alan fiili gayretlere ve maksatlı açıklamalara cevap vermeyeceğim. Derdi koltuk olan varsa seçilir gelir oturur. Ama derdi başka emellere hizmet etmek olan varsa ÇTSO yanlış adrestir.  Benim için birlik ve beraberliğimizden, Ülkemizin bütünlüğünden daha değerli hiç bir şey yoktur” dedi.


Kaynak: Haber Merkezi