E-ticaret Paketleri Karşılaştırma Rehberi

E-ticaret sitesi kurmak isteyen birçok kişi ve işletme sitelerini hızlıca hayata geçirmek ve internetten anında satış yapmak için e-ticaret paketleri satın alarak e-ticarete adım atmaktadır.

1592
E-ticaret Paketleri Karşılaştırma Rehberi

E-ticaret sitesi kurmak isteyen birçok kişi ve işletme sitelerini hızlıca hayata geçirmek ve internetten anında satış yapmak için e-ticaret paketleri satın alarak e-ticarete adım atmaktadır. E-ticaret paketleri işletmelerin sitelerini hızlı kurmasını sağlamanın yanı sıra e-ticaret süreçlerinin yönetimini de kolaylaştırmaktadır. Böylece e-ticaret firmaları artan zamanlarını işlerini geliştirmek için kullanabilmektedir.
 
E-ticaret paketi satın almak isteyen kişi ve işletmeler paket satın almadan önce bu paketleri karşılaştırmalıdır. E-ticaret paketi karşılaştırması yaparken herkesin dikkat etmesi gereken birçok özellik bulunmaktadır.
 
E-ticaret Paketleri Karşılaştırma Rehberi adlı bu yazımızda sizlere e-ticaret paketlerini nasıl karşılaştırmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Sizler de bu yazımızı inceleyebilir ve doğru bir şekilde karşılaştırma yaparak en doğru e-ticaret paketini seçebilirsiniz.
 
E-ticaret Paketi Nedir?
 
E-ticaret paketi, yazılım firmaları tarafından geliştirilen ve e-ticaret sitesi kurmak isteyen işletmelerin hazır yazılımlar üzerinden sitelerini kurabilmelerini sağlayan paketlere verilen isimdir.
 
Genellikle e-ticaret paketleri, işletmelerin ihtiyaçları ve e-ticaret süreçleri göz önünde bulundurularak satışa sunulmaktadır. Yani kısacası bir e-ticaret firması kendisine en uygun e-ticaret paketi seçerek sektöre adım atabilmektedir.
 
E-ticaret Paketlerinin Genel Özellikleri
 
E-ticaret paketleri arasında karşılaştırma yapacak olan kişi ve işletmelerin ilk dikkat etmesi gereken şey e-ticaret paketlerinin genel özellikleridir.
 

 • Trafik
 
 • E-mail Adresi
 
 • Hosting
 
 • Alan Adı
 
 • Database
 
 • Web Alanı
 
Gibi birçok özellik e-ticaret paketlerinin genel özellikleri olarak bilinmektedir. Bir e-ticaret paketi içerisinde yer alan bu özellikler işletmelerin tüm ihtiyaçlarına yanıt verici nitelikte olmalıdır. Özellikle e-ticaret sitelerinde donma, çökme ve hız gibi problemlerin yaşanmaması için işletmeler trafik, hosting, web alanı ve database özelliklerini önemsemelidir.
 
Tasarım Özellikleri
 
E-ticaret sektörü sürekli evrilen ve gelişen bir sektördür ve artık e-ticaretin daha çok mobil platformlara doğru kaymaya başladığı bilinmektedir. Bu nedenle e-ticaret paketi seçerken işletmelerin e-ticaret paketleri içerisinde bulunan tasarım özelliklerini de göz önünde bulundurması gerekmektedir.
 
 • Sayfa tasarımı
 
 • Banner ve slider tasarımı
 
 • Responsive tasarım özellikleri
 
 • Sektöre uyumlu temalar
 
Gibi özelliklerin e-ticaret paketleri içerisinde olması önemlidir. Böylece e-ticaret firmaları profesyonel bir şekilde e-ticaret sitelerini kurabilmektedir.
 
Entegrasyonlar
 
E-ticaret ile internetten ürün satan işletmelerin e-ticaret süreçlerini yönetebilmek ve farklı platformlarda satış yapabilmek için entegrasyonlara ihtiyaç duyduğu bilinir. E-ticarette en önemli olan entegrasyon türleri;
 
 • Sanal pos entegrasyonu
 
 • Kargo entegrasyonu
 
 • Muhasebe entegrasyonu
 
 • Pazaryeri entegrasyonu
 
Gibi temek entegrasyon türleridir. Bu entegrasyonların e-ticaret paketleri içerisinde bulunması işletmelerin e-ticaret süreçlerini yönetmesini kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle sizler de e-ticaret paketlerini karşılaştırırken bunları göz önünde bulundurabilir ve entegrasyon özelliği bulunan paketleri seçerek e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz.
 
SEO Özellikleri
 
E-ticaret siteleri için en önemli çalışmalardan birisi SEO çalışmalarıdır. Çünkü seo çalışmaları bir e-ticaret firmasının görünürlüğünü ve ziyaretçi sayısını olumlu bir şekilde etkilemektedir. Bu nedenle işletmeler e-ticaret sitesi kurarken seo uyumlu bir e-ticaret sitesi kurmaya özen göstermelidir.
 
Anahtar kelime belirleme, meta tag oluşturma, görsel optimizasyonu, seo uyumlu link yapısı, yönlendirme sayfaları vb. birçok unsur seonun yapı taşları olarak bilinmektedir. Bu nedenle e-ticaret firmaları e-ticaret paketlerini seçerken bu özelliklerin bulunmasını önemsemelidir.
 
Ürün Yönetim Sistemi
 
Ürün yönetimi e-ticaret firmaları için oldukça önemli bir konudur. Firmaların ürün yönetimini kolay bir şekilde ve zaman kaybetmeden yapması gerekmektedir. Bu nedenle e-ticaret firmalarının ürün yönetim sistemlerine ve modüllerine ihtiyacı olduğu bilinir. Fakat bir ürün yönetim modülünün işletmelerin ürün yönetimini kolaylaştıracak bir şekilde tasarlanması gerekir.
 
Ürün yönetim sistemleri içerisinde;
 
 • Varyantlı ürün seçenekleri
 
 • Excell ile ürün yükleme
 
 • Excell ile ürün sıralama
 
 • Ürün bilgisi ve etiket tanımlama
 
 • Ürün karşılaştırma modülü
 
 • 360 derece fotoğraf özelliği
 
 • Detaylı filtreleme
 
Gibi özelliklerin bulunması oldukça önemlidir. Sizler de bir e-ticaret sitesi açmak ve e-ticaret paketlerini karşılaştırmak istiyorsanız bu özellikleri göz önünde bulundurarak çalışacağınız alt yapı ve tercih edeceğiniz paketi seçmelisiniz.
 
Dijital Pazarlama Modülleri
 
E-ticaret siteleri hedef kitlelerine ulaşmak, marka bilinirliğini arttırmak ve satış yapmak için dijital pazarlama çalışmaları yapar. Bazı işletmeler e-ticaret paketleri içerisinde yer alan dijital pazarlama modülleri ile bu çalışmaları kolay bir şekilde yaparken bazı işletmeler ise bu modüller bulunmadığı için dijital pazarlama çalışmalarını kendileri yapar.
 
E-ticaret paketleri içinde bulunan dijital pazarlama modüllerinde;
 
 • E-mail marketing
 
 • SMS Pazarlama
 
 • Pop-up
 
 • Google Ads
 
 • Google Analytics
 
 • Sosyal medya da paylaş
 
 • Facebook yorumları
 
Gibi birçok özellik bulunur. Bu özellikler sayesinde işletmeler pazarlama ve tanıtım çalışmalarını daha kolay bir şekilde yapabilir. Sizler de e-ticaret paketlerini karşılaştırıyorsanız bu özelliklerin seçtiğiniz e ticaret paketleri içerisinde bulunmasını önemseyebilir ve dijital pazarlama çalışmalarınızı daha kolay yapabilirsiniz.
 
Ticimax E-ticaret Paketlerini Keşfedin
 
E-ticaret firmaları tarafından en çok tercih edilen e-ticaret alt yapısı olan Ticimax ile sizler de e-ticaret sitenizi kurun. E-ticaret paketlerini seçerken tüm özellik ve modülleri inceleyin ve ihtiyacınız olan e-ticaret paketine daha kolay karar verin. E-ticaret paketleri içerisinde bulunan özellikler ile sitenizi hızlıca özelleştirin ve anında internetten ürün satmaya başlayın.
 
Ticimax demo talep formunu doldurarak e-ticaret alt yapılarını 15 gün boyunca deneyebilir ve deneme süresinin ardından e-ticarette Ticimax ile doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Instagram, Youtube, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarından takip edebilir ve e-ticaret ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 
 


Etiketler; #E-ticaret
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.