Doğanlar Yatırım Holding’le Uitsec Güçlerini Birleştirdi

Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yer alan Doğanlar Yatırım Holding ile güçlerini birleştiren Uitsec, Türkiye'nin teknolojik alt yapısının kalkınmasında rol oynamayı hedefliyor.

713
Doğanlar Yatırım Holding’le Uitsec Güçlerini Birleştirdi

2002 yılında 'Sanal Dünyada Gerçek Güvenlik' sloganıyla dijital dünyada şirketlerin ve kurumların güvenliğini sağlamak için yola çıkan Uitsec, geçen sürede hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Türkiye (Genel Merkez), Amerika, İngiltere ve Hong-Kong ofisleriyle başarılı siber güvenlik hizmeti sunmaya devam eden Uitsec bugün, siber güvenlik alanında Türkiye’nin en büyük ve iddialı şirketleri arasında yerini alıyor. Standardizasyon ve çözümlü odaklı olmak ise firma vizyonunun temelini oluşturuyor. Uitsec’in teknolojik bilgisi, uzman kadrosu, ileri bilişim teknolojisi ürünleri ve hizmetleri; Doğanlar Yatırım Holding’in güçlü finansal yapısı ve iş deneyimiyle birleşerek siber dünyanın daha güvenli bir yer olması için çalışmalara hızla devam ediyorlar.
Uitsec Teknoloji, hizmetleri ve vizyonu hakkında konuşan CEO Batuhan Tosun, "Uitsec siber güvenlik hizmetini en üst düzey uluslararası standartlarda danışmanlık ve denetim fonksiyonlarıyla hayata geçiriyoruz. Yüzde 100 yerli sermayeli firma olarak, milli teknolojilere ve Ar-Ge çalışmalarına odaklanıp büyüme sürecine devam ediyoruz’’ dedi. Ayrıca, uluslararası hizmet veren Uitsec, kendi geliştirdiği SecureCube, Securiskop ve Mercure gibi yeni ve üst düzey ürünlerinin yanı sıra, Ürün bağımsız uygulama güvenliği, Uçtan uca sistem güvenliği, Mimari tabanlı ağ güvenliği, BT yönetişim hizmetleri, Bilgi güvenliği iç denetimleri, İş sürekliliği ve felaket kurtarma yönetimi, Fraud analizi, Penetrasyon testleri, DoS/DDoS analizi, Espiyonaj testleri, Uzaktan yönetilen siber güvenlik servisleri
ile sektöre hizmet veriyor.
Uitsec geliştirdiği yenilikçi ürünlerle ve servislerle de bilişim güvenliği alanına katkı sunuyor. Bu yenilikçi hizmetler arasında SecureCube 'Security Operations Center' önemli bir yer tutuyor. SecureCube operasyonlarıyla Uitsec, müşterilerinin bilişim sistemlerine uzaktan erişim kurarak çok çeşitli ve ayrıntılı siber güvenlik hizmetlerini tek elden sağlıyor. Kurumların tüm güvenlik altyapısını tek bir gelişmiş merkezden yönetme fikrinden doğan SecureCube projesi, yurt içi kaynaklı bir operasyon merkezi üzerinden kurumların siber güvenlik ihtiyaçlarına uygun hizmetler sunuyor. SecureCube ekipleri izleme, tespit, müdahale ve koordinasyon başlıklarında toplanabilecek bir dizi hizmetin operasyonunu gerçekleştiriyorlar.
Kolay kullanılan, uygun maliyetli ve etkili bir güvenlik süreç yönetimi ürünü olan Mercure, birden çok güvenlik programını aynı anda yöneterek etkili bir siber güvenlik korumasına sahip olmaya yardım ediyor.


Kaynak: İHA
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.