Taşların gücü adına!

Doğal taşlar, milyonlarca yıl önce oluşmuş taşlardır. Bu nedenle, kozmik enerjiyle bağlantılarının yüksek olduğuna inanılır.

3487 0

Ceren Mine Köse

Ceren Mine Köse

Yüzyıllar boyu renkleri ve ışıltılarıyla dikkat çekmiş ve birçok eski toplum tarafından bir şifa aracı olarak kullanılan doğal taşlar, günümüzde de sağlık, aile, iş, ilişki gibi konularda yarar sağlaması için kullanılır. Kullanılmalı mıdır? Gerçekten işe yarayıp yaramadıkları tartışma konusudur.

Doğal taşlar, yaklaşık 30 milyon yıl önce oluşmuştur. Bu yüzden de, adeta bir enerji küpü olarak doğaya sunulmuşlardır.  Elephant Journal’da yazan habere göre, "Doğal taşlar, dünyanın yüzeyinin altında sıvı veya gaz olarak oluşmaya başladılar. Sıvı ya da gaz yüzeye çıkınca soğuyarak katılaştı; her atom tekrarlayan bir düzen içerisinde birleşerek, taşların günümüzdeki katı halini oluşturdu”. Haberin devamında, bu atomların çok yüksek bir hızda titreşebildiğine; sıcaklığın ve ses dalgalarının bu atomların frekanslarına etki edebileceğine, yer veriliyor.
 Türkiye’de hediyelik eşya satan hemen hemen her yerde görebileceğiniz doğal taş bulunur yazısının aksine gerçek doğal taşların bu tarz yerlerde bulunmayacağını düşünmekteyim. Öyle ki bu konu hakkında yetkin bilgiye sahip insanlar, doğal taş adı altında boyalı taşlar satıldığını ve konu hakkında bilgisi olmayanların sattığı bu taşların böbreğe iyi gelir efendim, kalbe iyi gelir şeklinde sattıkları taşlar her insanda aynı etkiyi yapmayacağını bas bas söylüyorlar.  Aynı zamanda yurtdışında doğal taş satışı için kişilerin belli bir teste tabi tutulduğu ve vücuttaki minerallerin miktarına göre bir taş belirlendiği biliniyor. Yani bizim o hediyelik dükkânlardan 50 lira gibi bir fiyata aldığımız taşların gerçek olma ihtimali pek düşük.
Evrendeki her şeyin bir enerjisi olduğuna inanıyoruz, taşlarında bir enerjisi olduğu yadsınamaz bir gerçek fakat bahsettiğimiz gibi bu etki mucizevî bir etki olamaz. Öyle olsa o taşları satan insanlar hep sağlıklı hep mutlu ve uzun ömürlü olurlar. Böyle bir araştırmaya henüz rastlamadım. Bir gün böyle bir araştırmaya rastlarsam mutlaka sizlerle paylaşacağım. O yüzden taşların gücüne körü körüne inanmak yerine bilime ve insanın özüne yönelmek daha çok faydalı olacaktır zannımca… Elbette ki bu taşlardan faydalanmak gerek fakat mucizevi bir etki beklemek ütopyalara inanmakla eşdeğer olacaktır.
 
Hazır konuya değinmişken doğal taşlar nasıl kullanılır bununla ilgili çok fikir söylenmekte. En fazla duyduğum kullanma şekli doğal taşlarınızı ilk kez  kullanacaksanız, üzerlerinde daha önceden birikmiş olan enerjilerin temizlemesi gerekir. Bu temizleme işlemi;
Taşı toprağa gömmek olduğu söylenmekte. Bir diğer yöntemin ise taşı ılık bir suyun içerisinde, bir miktar deniz tuzu ekleyerek bekletip, daha sonra taşınızı normal suda yıkayın. Bu yöntemin, birçok taş çeşidi için etkili bir yöntem olduğu söyleniyor. Ardından taşınızı ay ışığında  24 saat bekletirseniz, taşınız, ayın sakin ve temizleyici enerjisini absorbe etmiş olacağını ve arındırma işlemi sonrası taşınızı elinizde ovarak ya da bir mumun yakınına koyarak ısınmasıyla temizlendiği söylenmekte.

Artık taşlara inanmak ya da inanmamak size kalmış. Evrendeki en önemli varlık sizsiniz, motivasyon için ya da onun bunun için hiç bir şeye ihtiyacınız yok…
 


Etiketler; #ceren mine köse
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.