Sudan sebepler

Su özelliği taşıyan nedenler vardır…

3877 0

GÜLÇİN AKIN

GÜLÇİN AKIN

Su özelliği taşıyan nedenler vardır…
Hiç akınıza getirmediğimiz buharlaşıp uçabilir veya donarak buza dönüşebilir bahanelerdir. Buharlaştıklarında insan şanslı olduğunu düşünmelidir. Karşı taraf bahanenizi pek de önemsememiş, gülüp geçmiş demektir. Donarak buza dönüştükleri durum, tehlikelidir. Kafanıza buz kalıbı gibi inebilir veya buzlanmaya sebep verip zemini ayaklarınızın altında aniden kaygan hale getirebilir.
 
Bir çoğumuz yaşamın verdiği stres ve hayat mücadelesinden kendimizi ve çevremizi unutup hayatın akışına kaptırırız kendimizi. Oysa ki çevremizde bizi seven bizden destek alan arkadaş, eş dost ve sevdiğimiz ve bizleri seven insanlar vardır. Yaşı her ne olursa olsun arkadaş arkadaştır. Önemli olan fikir çatışması değil fikir anlaşmasıdır. Kafa yapıları aynı olan kişiler saygı ve sevgi ile arkadaşlık yaparlar. Sudan sebepler yaratıp birbirimizi kırmayalım. Hayat yaşamaya sevip sevmeye değer. Bir insan bir insandan hoşlanır ve ona yakınlık duymaya başlar. Oysa karşısındaki kişi neden o insan için başka bir fikir ve düşünce benimseyip ona yakınlaşmak isterken uzaklaşır anlayamadım. Arada bir üçüncü şahısların etkisi mutlak vardır. Hani şimdiki zamanda kanka denilen üçüncü şahıs.? İşte o şahıslar insanların arasındaki manevi sevgi ve saygıya dayalı kimi zamanda aşka yönelik duyguları yok ederler anlamsızca kıskançlıktan dolayı diye düşünüyorum. Umarım benimle aynı fikirde olanlar vardır. İş hayatında da sudan sebepler yaratmayalım birbirimizi kırmadan üzmeden anlaşalım. Nasıl evlilik hayatında karı koca tartışsa da beraber yastığa baş koyduklarında herşey unutulur. İşte öyle kırgınlıklar uzun tutulmadan şiddetsizce en kısa sürede barışmak gerekir.
 
Hani gururun söyletmez, kalbin çığlık atar ya… Hani arkanı dönüp gidersin de, ayakların sana isyandır ve bitirirsin her şeyi dilinde ama gönlün inkardadır. Hani kaçırırsın gözlerini de, aslında için sımsıkı sarılmak ister ya…
Aslında güçlüsündür sözde ama gözyaşların içine akmaktadır…
İşte budur bence seni benimle konuşturan ve benim senle konuşmamı sağlayan ama nafile…
Yağmurda yağsa, güneşte açsa hüzünlenmem artık senin için bir daha…
 
Yıldız Tilbe de şarkı sözünde der ki:
Geçiyor muyum içinden düşünüyor musun
Sen de Beni görmek istiyor musun
Sudan bir sebeple
Dolaşıyorsun içimde
Ateşten bir rüzgar gibi
Sana kim izin verdi ki
Aşkla çöz beni diye
Her sabah çiçek gibi
Açılan o gözlerini
Görmenin sihrini
Sen bilemezsin ki
Söz verdim yarına güzel olacak
Ay dolunay sabah çok uzak
Üstüme düşen gölgene baktım
Aşkın tenime çok yakışacak
Söz verdim yarına güzel olacak
Ay dolunay sabah çok uzak
Üstüme düşen gölgene baktım
Aşkın tenime çok yakışacak
Aşkın tenime çok yakışacak
Dolaşıyorsun içimde
Ateşten bir rüzgar gibi
Sana kim izin verdi ki
Aşkla çöz beni diye Canım!
Gönlüm aşkında
Gözüm bakışında...
 


Etiketler; #gülçin akın
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.